banner_left
Internet

Dobrý internetový marketing mohou mít i malé firmy

Myslíte si, že je kvalitní internetový marketing stojí desítky tisíc korun a mohou si jej dovolit pouze velké firmy a nadnárodní korporace? Prezentace na Internetu a on-line kampaně se ale dají také dělat s pár korunami. Stačí zvolit tu správnou taktiku a využít všechny dostupné nástroje.

Prostřednictvím internetu se snaží zviditelnit velké firmy, neziskové organizace i drobní podnikatelé. Pro každou firmu či organizaci se dá vytvořit dobrý internetový marketingový mix, který využije neplacené a placené možnosti. Míra toho, kolik peněz do marketingu na síti dáte, je čistě na vás.

Zdarma můžete pracovat s facebookem a dalšími sociálními sítěmi, blogy, web copywritingem – čili dobře napsanými texty pro váš web a zamyslet se na optimalizací vašeho webu pro vyhledávače. Za peníze pak můžete udělat například PPC reklamu, přičemž i tam platí, že za málo peněz se dá udělat hodně muziky, pokud si dáte záležet, zamyslíte se a nastavíte kampaň rozumně.

Spousta malých firem a podnikatelů si myslí, že v případě internetového marketingu vznikají neadekvátní náklady. Je třeba si uvědomit, že v mnoha oborech dnes platí, že kdo není na síti vidět, jako by nebyl. Uživatelé internetu jsou aktivitám na síti otevřeni, ale zároveň očekávají přesvědčivou prezentaci, kvalitní dialog a určitou profesionalitu. Pro spoustu menších firem jsou vlastní internetové stránky velkou výhodou – usnadňují komunikaci s médii a širokou veřejností. Bez vysokých nákladů tak totiž mohou zpřístupnit celému světu nové informace, fotografie nebo videa z významných akcí.

Prvními kroky komunikace na sítí může být vytvoření stránky na Facebooku pro vaši firmu nebo produkt. Tím se uživatelé mohou stávat vašimi fanoušky a aktualizací své stránky je pravidelně informujete o novinkách. Krásně tím lze nahradit zprávy na webové prezentaci, neboť pomocí jednoduchého nástroje můžete novinky z Facebooku přenést i na svůj web.

Jak dáte o vaší firmě na Internetu vědět vy?

Ing. Richard Kafoněk
specialista na internetový marketing
MARKETINGOVÁ KANCELÁŘ.CZ

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *