Služby

Investice VILLAGE CINEMAS míří do ČR

Společnost VILLAGE CINEMAS se rozhodla v České republice více investovat. Vedle Prahy chystá v následujících dvou letech rozšíření sítě multikin i do ostatních měst. K dalším státům, kde chce VILLAGE CINEMAS posílit svoje pozice, patří například Velká Británie, Itále a Taiwan. Společnost naopak letos snížila svoje kapitálové závazky v takových zemích, jako je Německo, Maďarsko, Švýcarsko, Francie a Hong Kong.

Původem australská společnost VILLAGE CINEMAS nyní dokončuje v Praze na Smíchově projekt multikina na Andělu. To by mělo být se svými 12 sály jedním z nejmodernějších multiplexů v Evropě. Zahájení provozu se očekává na počátek příštího roku. V současnosti u nás VILLAGE CINEMAS provozuje multikino na Černém Mostě. To je se svými 8 sály, které byly veřejnosti otevřeny v prosinci 2000, jedno z nejnavštěvovanějších pražských kinocenter.

VILLAGE CINEMAS je součástí mezinárodní společnosti Village Roadshow Ltd., která působí v 19 zemích. Ve Velké Británii a Itálii navíc řídí se společností AOL Time Warner Inc. síť multiplexů Warner Village Cinemas. VILLAGE CINEMAS, která vlastní celkem 1 550 kin, jež jsou soustředěny do 183 multiplexů, je kromě Spojených států největším provozovatelem multikin. V minulém roce se stalo součástí sítě VILLAGE CINEMAS dalších 289 kin. Multikina se díky tomu stala jedním z nejrychleji rostoucích odvětví činnosti Village Roadshow Ltd..

Village Roadshow Ltd. také dále úspěšně produkuje filmy – např. Matrix, Slečna Drsňák -, vlastní distribuční společnosti, sítě rádií a provozuje zábavní parky. Ve fiskálním roce 2001 dosáhly příjmy před zdaněním (EBITDA) částky 188,3 milionu australských dolarů. Provozování multikin se na těchto příjmech podílí 23 %.

Čtěte také