Internet

V dubnu využili zadavatelé bannerovou reklamu v ceníkové hodnotě 557 milionů korun

V dubnu 2013 zadavatelé internetové display reklamy využili reklamní prostor v celkové ceníkové hodnotě 557 milionů korun. Meziměsíčně došlo k poklesu o 1 %, meziročně ale naopak k nárůstu o 32 %. Největším zadavatelem byl již třetí měsíc po sobě internetový obchodník Internet Mall, který umístil bannerovou inzerci v hodnotě 56 milionů korun. Údaje vychází z projektu AdMonitoring, který pro Sdružení pro internetovou reklamu zajišťuje společnost MEDIARESEARCH, realizátor českého peoplemetrového projektu.

Podle monitoringu internetové display reklamy AdMonitoring využili zadavatelé v dubnu 2013 bannerovou reklamu v hodnotě 557 milionů korun. Meziměsíčně výdaje poklesly o 1 %, ve srovnání s minulým rokem ale došlo k 32% navýšení.

Na vrcholu žebříčku zadavatelů se už třetí měsíc po sobě objevil obchodník Internet Mall, který v dubnu využil internetový reklamní prostor v hodnotě bezmála 56 milionů korun. I druhá příčka zůstává shodná s uplynulými měsíci. Obsadila ho společnost Student Agency s inzercí v hodnotě 18 milionů korun. Na místě třetím nově skončila společnost Telefónica Czech Republic (12,8 milionů korun).

Tabulka uvádí TOP 10 provozovatelů, jejichž reklamní prostor zadavatelé využívali. V rámci této skupiny se v dubnu vystavila online inzerce v ceníkové hodnotě 504 milionů korun.  

– red –

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *