Průmysl

Ispat Nová huť mění jméno a značku na Mittal Steel Ostrava

Společnost ISPAT Nová huť a.s. oznamila, že akcionáři společnosti na valné hromadě rozhodli o přejmenování firmy ISPAT NOVÁ HUŤ A.S. na Mittal Steel Ostrava a.s. Změna názvu souvisí se spojením společností LNM Holdings, mateřské firmy ISPAT NOVÁ HUŤ, a Ispat International a vznikem nové společnosti Mittal Steel Company („Mittal Steel”). Nové jméno společnosti bude následně zaregistrováno u příslušného obchodního soudu.

Se změnou názvu souvisí také změna loga společnosti a změna dalších prvků vizuální identity společnosti Mittal Steel Ostrava. Názvy dceřinných společností Mittal Steel Ostrava (dříve Ispat Nová huť) se prozatím nezmění.

Ing. František Chowaniec, generální ředitel společnosti , k tomu uvedl: „Mittal Steel Ostrava je nedílnou součástí nejglobálnější ocelářské společnosti na světě. Pevně věříme, že si nový název firmy brzy vybuduje dostatečné povědomí jak u našich zákazníků, obchodních partnerů a dodavatelů, tak v místní komunitě, regionu, kraji, ČR a v zahraničí.“

Cílem společnosti Mittal Steel je vytvoření silné, globální a jednotné obchodní značky napříč všemi trhy, na nichž je tato společnost přítomna. Podle průzkumu provedeného mezi reprezentativním vzorkem všech akcionářů má nová značka obsahovat přesnou definici všeho, co stojí za jménem Mittal Steel. Proto bylo vybráno osm klíčových hodnot: spolehlivost, autorita, sebedůvěra, odbornost, inovace, síla, otevřenost a vliv. Každá z těchto hodnot je konkrétně definována ve vztahu k samotné společnosti.

– red –

Čtěte také