Služby

Česká spořitelna a PPL CZ umožní klientům zaplatit za doručené zboží kartou

Česká spořitelna a expresní balíková služba PPL CZ úspěšně spustili službu, která příjemcům zásilek na dobírku umožní uhradit dodané zboží pomocí platební karty, a to bez poplatku. Všech 780 vozů společnosti PPL CZ je totiž vybaveno speciálními platebními terminály. Podmínkou je, aby novou službu podporoval i internetový obchodník, u kterého si klient zboží objednal.

„Pokud zákazník v zásilkovém obchodě zvolí úhradu zboží formou dobírky, často při doručení zásilky dochází ke komplikacím s platbou v hotovosti. S počtem více než 3,2 milionu vydaných platebních karet a 22 tisíc platebních terminálů jsme lídrem na trhu platebních karet. Proto se snažíme i tímto způsobem vyjít vstříc nejen našim klientům, ale všem občanům České republiky, a zpříjemnit platbu za zboží doručené zásilkovou službou,“ uvedl Stanislav Šmolík, ředitel odboru podpora obchodních vztahů České spořitelny.

Nyní je všech 780 vozů společnosti PPL CZ vybaveno speciálním zařízením od společnosti Motorola. Zařízení řidičům umožní naskenovat čárový kód předávané zásilky, zjistit tak informace o zásilce včetně ceny k úhradě a následně díky integrovanému platebnímu terminálu provést transakci. Terminál pomocí bezdrátového spojení s Českou spořitelnou získá autorizační kód a transakci buď provede nebo odmítne, tedy stejně jako při placení kartou v běžných kamenných obchodech.

Zákazník bude moci použít jakoukoliv svojí kartu vydanou s logem kartových asociací Visa, MasterCard a Diners Club. Konkrétně se tedy jedná o karty Visa, Visa Electron, V-pay, MasterCard, MasterCard Electronic, Maestro a karty Diners Club. Česká spořitelna a PPL CZ touto společnou službou vycházejí vstříc potřebám a požadavkům koncových zákazníků, kteří tak mohou použít při placení svojí kartu stejně, jako kdyby nakupovali přímo v obchodě.

-red-

Čtěte také