Reklama

V únoru využili zadavatelé bannerovou reklamu v ceníkové hodnotě 410 milionů korun

V únoru 2015 využili zadavatelé internetové display reklamy inzertní prostor v celkové ceníkové hodnotě 410 milionů korun, což představuje meziměsíční nárůst o 18 %. Největším zadavatelem byl internetový obchodník Czc.cz.

Údaje vychází z projektu AdMonitoring, který pro Sdružení pro internetový rozvoj zajišťuje společnost Mediaresearch, realizátor českého peoplemetrového projektu. Meziroční srovnání ukazuje, že hodnota využitého inzertního prostoru byla v únoru letošního roku srovnatelná s rokem 2014.

Vrchol žebříčku zadavatelů opět patřil internetovému obchodníkovi Czc.cz, který v únoru využil online prostor v hodnotě 22,2 milionů korun. Druhou příčku obsadil další online obchodník, tentokrát Alza.cz, s inzercí v hodnotě 15,4 milionů. Na třetím místě pak skončil mobilní operátor Vodafone – ten v únoru vystavil reklamu v hodnotě 11,8 milionů korun.

Tabulka níže uvádí TOP 10 provozovatelů, jejichž reklamní prostor zadavatelé využívali. V této skupině byla v únoru vystavena online inzerce v celkové ceníkové hodnotě 367 milionů korun.

graf

Čtěte také

Žaluzie, rolety, markýzy
Rolety, markýzy, žaluzie a další stínění dodá www.climastyl.cz!