Služby

Kancelář ombudsmana realizuje osvětovou akci

Agentura – Kancelář veřejného ochránce práv v rámci projektu Společně k dobré správě realizuje informačně osvětovou kampaň o své činnosti. Cílem této kampaně je zvyšování povědomí lidí o činnosti veřejného ochránce práv a způsobech, jak a s čím se na něj lidé mohou obracet.

Kampaň „Zajímáte nás“ má formu interaktivních setkání a probíhá ve školách a v knihovnách.

Více o účelu kampaně prozrazuje Dagmar Weisbauerová, věcná koordinátorka projektu: „Při osvětové kampani pracujeme s metodou divadla – fórum. Pomocí něj vždy nastíníme nějakou problémovou situaci, do které diváci následně aktivně vstupují a hledají východiska a řešení. U studentů cílíme na rozvoj kritického myšlení, tolerance k odlišnosti a uvědomění si občanské odpovědnosti. Během setkání v knihovnách rozebíráme vždy jeden z modelových případů z působnosti veřejné ochránkyně práv. Jedná se buď o obtěžování hlukem, sociální péči, nebo diskriminaci v zaměstnání. Večerní program se skládá z krátkého filmu, který uvádí do tématu, interaktivního divadelního představení a následné diskuse s veřejnou ochránkyní práv a jejími právníky. Během setkání společně s diváky přicházíme na to, že i zdánlivě beznadějná situace se dá řešit a zejména že má smysl se ozvat a hájit svá práva.“

layout

Roční program setkání, který se nyní nachází zhruba ve své polovině, byl ve spolupráci s agenturou ImperialMedia s.r.o. podpořen výlepem plakátů na školách a kontaktních místech veřejné správy a samosprávy. V březnu pak proběhla masivní kampaň v prostředcích MHD v Praze, Brně a Ostravě. Mimo zajištění mediálního prostoru a distribuci informačních materiálů se agentura ImperialMedia rovněž postarala o produkci krátkých filmů k informačně osvětovým setkáním s veřejností a tvorbu kreativní grafiky pro celou kampaň.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *