Komunikace

Čelní představitelé odvětví mobilní komunikace hodlají vytvořit mobilní doménu nejvyšší úrovně

Čelní představitelé odvětví mobilní komunikace podepsali memorandum o porozumění týkající se předložení žádosti o mobilní doménu nejvyšší úrovně (Top Level Domain – TLD) organizaci Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN), a to v rámci stávajícího kola předkládání žádostí s uzávěrkou dne 15. března. Čelní představitelé tohoto odvětví se dohodli, že pokud se žádostí uspějí a ICANN jim mobilní doménu nejvyšší úrovně udělí, vytvoří pro účely řízení této domény nový společný podnik. Mobilní doména nejvyšší úrovně by byla důležitým krokem k propojení světa mobility a internetu ku prospěchu zákazníků i celého mobilního odvětví.

Mobilní doména nejvyšší úrovně na internetu vytváří příležitost k efektivnějšímu využívání nových internetových stránek optimalizovaných pro mobilní využití. Tato snaha si klade za cíl zjednodušit používání internetu majitelům mobilních telefonů a zvýšit pohodlí a rychlost poskytovaných mobilních internetových služeb.

Projektu se účastní společnosti Microsoft, Nokia, Vodafone, 3, GSMA, HP, Orange, Samsung Electronics a Sun Microsystems. Mezi tyto a další společnosti, které se k němu připojí v dalších měsících, patří firmy vyvíjející software, výrobci zařízení, provozovatelé sítí, poskytovatelé infrastruktury a obsahu. Mobilní doména nejvyšší úrovně spojuje čelné představitele odvětví mobilní komunikace s cílem příznivě ovlivnit obchodní příležitosti pro společnosti sloužící mobilním zákazníkům prostřednictvím nových a zajímavých mobilních služeb a aplikací.

Z podmínek memoranda o porozumění vyplývá, že společnosti zamýšlejí vytvořit registrační společnost, která by v rámci mobilní domény nejvyšší úrovně spravovala přidělování nových jmen. Doména bude fungovat tak, aby mobilním zákazníkům a poskytovatelům služeb dala prostor k efektivnímu a spolehlivému využití aplikací i síťových služeb. S cílem zajistit širokou účast zákazníků i představitelů odvětví bude registrační společnost usilovat o získání dalších členů.

– pk –

Čtěte také

Žaluzie, rolety, markýzy
Rolety, markýzy, žaluzie a další stínění dodá www.climastyl.cz!