Průmysl

Putin a Berlusconi otevřeli nový výrobní závod Merloni Elettrodomestici

Společnost Merloni Elettrodomestici v čele s prezidentem Vittorio Merlonim za účasti ruského prezidenta Putina a italského premiéra Berlusconiho otevřela v ruském Lipecku svou druhou továrnu na výrobu domácích spotřebičů.

Vedle závodu na chladicí zařízení vyrostla nová továrna na výrobu praček s více než 1 000 zaměstnanci a s roční produkcí jeden milion praček. Její výstavba stála přibližně 50 milionů EUR a trvala necelých 12 měsíců. Nově vzniklá průmyslová zóna s plochou více než 25 000 m2 se tak stane největší průmyslovou zónou pro výrobu domácích spotřebičů v Rusku.

„Potřebovali jsme především přerozdělit naše výrobní kapacity. 86 % celkové produkce naší společnosti pochází z továren v západní Evropě, ale pouze 67 % prodejů se v této oblasti realizuje,“ říká Vittorio Merloni, prezident a předseda představenstva společnosti Merloni Elettrodomestici. „Výstavbou nové továrny tak významně navyšujeme naši výrobní kapacitu pro trhy východní Evropy,“ dodává Vittorio Merloni.

Nová továrna na výrobu praček spolu s továrnou na výrobu chladniček z roku 2000 vytvoří v Lipecku nejdůležitější ruskou průmyslovou zónu na výrobu bílého zboží. Celkem oba závody zaměstnají 5 000 osob a vyrobí dva miliony domácích spotřebičů ročně.

Díky značkám Indesit, Ariston a Stinol se společnost Merloni Elettrodomestici stala novým favoritem na ruském trhu. Jejich výrobky mají 35% tržní podíl.

– red –

Čtěte také

Žaluzie, rolety, markýzy
Rolety, markýzy, žaluzie a další stínění dodá www.climastyl.cz!