Internet

Rodina serverů SMSinzerce koupena společností Stickfish

K 29. červenci 2004 byla dokončena druhá letošní akvizice společnosti Stickfish, tentokráte zaměřená na inzertní servery a servery pro mobilní komunikace a SMS služby. Po koupi předního linuxového portálu AbcLinuxu se jedná o další krok v posílení portfolia obsahově zaměřených serverů.

Mezi odkoupené servery patří smsbazar.cz, smsrande.cz, smsinzerce.cz, smsinzeraty.cz, mobilbazar.cz mobilautobazar.cz, mobilrande.cz a mobilseznam.cz. Podnikatel Jaroslav Bukáček, původní majitel serverů, provozoval uvedené servery včetně dalších odkoupených serverů, úspěšně již několik let. Důvodem prodeje byla příliš velká náročnost údržby, ale zejména chybějící koncepce dalšího rozvoje poskytovaných služeb a nových produktů pro inzerenty. Cena za odkoupení serverů nebude ani jednou ze stran zveřejněna. Výše investice, náklady na vývoj a rozjezd nových služeb však neslibují rychlou návratnost investice. Spolu s mediální agenturou, zajišťující prodej reklamních ploch, se ale jedná o zajímavý příjmový model díky skladbě všech serverů provozovaných společností Stickfish.

„Některé z pořízených serverů nemají v současné době šanci svým záměrem uspět a jejich provoz bude ukončen. Zároveň ale některé dobré myšlenky nebyly vůbec uvedeny v život. Například servery se zaměřením na MMS komunikaci. O těchto plánech by bylo ale předčasné hovořit“, poznamenává ředitel Stickfish, Vítězslav Válka.

Úspěch akvizice bude stejný jako s portálem AbcLinuxu (www.abclinuxu.cz), který již dnes dohání návštěvnost jedničky na trhu linuxových ezinů, server ROOT.cz . „Dle našich odhadů a auditovaných statistik, bychom měli server ROOT.cz předběhnout, co se návštěvnosti týká, v prvním kvartálu příštího roku“, poznamenává produktový manažer AbcLinuxu, Leoš Literák. Na adrese www.smsinzerce.cz se zároveň k 29. červenci 2004 spouští nový design serveru. Zjednodušená navigace, vyšší přehlednost a kvalita poskytovaných informací je prvním krokem k celkovému posunu serverů SMSinzerce do nové dimenze.

– red –

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *