Služby

FedEx Express oznámil plány další expanze v Evropě

Další expanzi svého evropského byznysu oznámila největší expresní letecká zásilková služba na světě, americký FedEx Express.

Jak na tiskové konferenci ve Frankfurtu nad Mohanem uvedla viceprezidentka FedEx pro střední a východní Evropu Antje Schütt-Fahrenkrogová, v příštích 12 měsících bude zavedeno sedm dalších evropských letů, nový transatlantický let MD-11 a otevřeny nové pobočky ve východní Evropě, Německu, Irsku, Portugalsku a Španělsku. „Rozšířením a zlepšením našeho servisu v Evropě jsme již vytvořili silnou základnu růstu společnosti FedEx,“ prohlásila Antje Schütt-Fahrenkrogová a dodala: „Již dnes spojujeme 80 % evropského hospodářství s naší sítí EuroOne, což odpovídá zvýšení o 50 % v uplynulých pěti letech.“

Rostoucí dynamiku obchodu mezi Evropou a Amerikou kopíruje FedEx zavedením pěti dalších přímých letů týdně spojujících Kolín nad Rýnem s klíčovým třídicím střediskem v americkém Mephisu. Tím se zapojí další země a jejich podnikům to umožní dodat expresní zásilky přes noc do USA. „S Express Freighter® Kolín-Memphis dále posilujeme své vedoucí postavení na trhu pro termínované expresní zásilky do USA a našim zákazníkům zase ukazujeme, že FedEx poskytuje nejrychlejší spojení přes Atlantik,“ uvedl Robert W. Elliott, prezident FedEx pro Evropu, Blízký východ a Afriku. Kromě možnosti dodání zásilek z Německa do USA až o tři hodiny později se transatlantická nákladní kapacita současně zvýšila o 20 %.

Ve střední Evropě FedEx od září obsluhuje zákazníky v České republice, Polsku a Maďarsku prostřednictvím čtyř letů týdně ze svého evropského třídicího střediska v Paříži. Viceprezidentka FedEx pro střední a východní Evropu zdůraznila růstový potenciál těchto tří zemí, kde se podle jejích slov „v příštích třech letech prognózuje až 15% růst exportu“. Poprvé jsou tak klienti z těchto nových členských zemí EU přímo spojení se sítí FedEx a mohou využít všech celosvětových služeb této největší světové firmy. Dovozní tranzitní časy se tak pro české, maďarské i polské zákazníky zkrátily o celý den a posílané zásilky lze odevzdávat až o tři hodiny později než dosud.

V České republice a Polsku FedEx vytvořil 80 nových pracovních míst a všechny klíčové zákaznické pracovní pozice, jako jsou prodej, marketing, celní agenda a účetnictví nyní zastávají zaměstnanci FedEx.

– red –

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *