Průmysl

Palác SYNER nabízí ke dvanácti stovkám pracovních příležitostí

Nová dominanta dolního centra města Liberce v ceně 395 miliónů korun – Palác SYNER – letos slaví sedmé jubileum. Jedná se o jednu z nejzdařilejších vlastních investic společnosti SYNER, s.r.o., která byla v roce 1999 nominovaná na titul Stavba roku a díky níž našlo na adrese paláce zaměstnání 1150 osob a sídlo 42 společností.

„Podařilo se postavit polyfunkční dům, který od počátku slouží jako obchodně – administrativní centrum s prvním krytým parkovištěm v Liberci o kapacitě 114 parkovacích stání,“ říká Ing. Jaroslav Mejstřík, předseda představenstva Paláce SYNER a pokračuje: „Prvními nájemníky se staly společnosti SYNER, Telefonní centrum Komerční banky, Hotel Palác SYNER, Fitness centrum, Restaurace a dalších třiadvacet obchodů, mezi nimi ETA, Kosmetika Diva, Kopírovací studio či Cukrárna.“

Ke sklonku roku 1998 našlo v objektu sídlo 28 nejrůznějších společností, které zaměstnávaly cca 300 zaměstnanců. Ve stejné době vznikaly podobné domy, nicméně nepodařilo se jim vytvořit takovou základnu a nabídnout srovnatelné služby, aby o ně byl stejný zájem. Mezi přednosti paláce patří parkovací stání, internetové připojení a telefonní síť, klimatizované prostory, služby úklidu a údržby, ale především jeho poloha.

V jarních měsících letošního roku našly na adrese paláce sídlo dvě významné finanční instituce. První z nich je pojišťovna KOOPERATIVA, a.s., která zde zřídila celorepublikové centrum pro likvidaci majetkových a odpovědných škod. To, že se tato instituce rozhodla pro Liberec a právě pro Palác SYNER také zvýšilo jeho prestiž a pomohlo vytvořit další pracovní místa.

Poslední volné prostory obsadila společnost CITIBANK, a.s.. Tento bankovní institut v Liberci otevřel první specializované středisko pro podporu malých a středních podnikatelů. „Pro Palác SYNER jsme se rozhodli z několika důvodů. Hledali jsme lokalitu v centru města, která umožňuje dopravní obslužnost pro naše klienty, nabízí příslušné prostory, komplexní služby a především je reprezentativní,“ vysvětluje Robert Chrištof, ředitel liberecké pobočky společnosti CITIBANK. Sedmiletá historie Paláce SYNER si může k výročí připsat pozitivní informaci – v paláci našlo uplatnění a pracovní příležitost více jak 1150 lidí, druhým pozitivem je, že tato místa díky institucím, které je nabízejí jsou dlouhodobá a tudíž perspektivní.

Nebývá v architektuře zvykem, aby stavba tohoto druhu po sedmi letech změnila svůj vzhled. Budova paláce dostala novou, odlehčenou tvář, když přípravu kancelářských prostor doprovázela úprava v podobě vybourání a následného vsazení okenního pásu do čelní pískovcové fasády.

– red –

Čtěte také

Žaluzie, rolety, markýzy
Rolety, markýzy, žaluzie a další stínění dodá www.climastyl.cz!