Internet

1BigEurope leader na trhu s ubytováním ve východní Evropě

Malá lounská společnost 1BigEurope a.s. dosáhla světového úspěchu. Z malého provozovatele webových stránek www.hostel.cz se stal leader na trhu s ubytováním ve východní Evropě. Firma 1BigEurope a.s. patří mezi nejlepší ve svém oboru na světě. Provozuje internetový obchod, přes který si například v jednu chvíli objednává indická firma ubytování v Moskvě, australané si rezervují jachtu v Chorvatsku a angličané lyžování v Alpách.

Přes lounský rezervační systém si objednávají turistické služby lidé z celého světa aniž by to věděli. Rezervační systém je z velké části automatický, tudíž pokud se přímo někdo nepídí po původu firmy, vůbec ho nenapadne, že sídlo společnosti a know how je v Čechách. Pakliže je zákazník zvědavý a zjistí, jak se věci mají, většinou je velmi překvapený a společnosti 1BigEurope gratuluje k nevídanému úspěchu.

1BigEurope a.s. v čele s majitelem Ing. Petrem Čechem je důkazem toho, že úspěch na internetu může mít kdokoli, kdekoli na světě, s dobrým nápadem a vůlí jej realizovat. Ačkoli v Čechách příliš tato firma známá není, zahraniční konkurence o ní moc dobře ví a respektuje ji. Je fascinující, že například na vyhledávači google se po zadání slovního spojení „město“ a „hotels“ objeví nabídka této společnosti mezi prvními třemi rezervačními systému, u většiny ze všech turisticky zajímavých zemí, aniž by zaplatila jedinou korunu. Jiné společnosti si musí přední pozice tvrdě zaplatit.

Lounská společnost si zakládá hlavně na komplexnosti služeb. Kromě ubytování zajišťuje dopravu, víza, incentivní akce, průvodce, kontakt na místního partnera, který je klientům k dispozici a řadu dalších služeb, které ji odlišují od konkurence.

„Vážíme si našich stálých klientů, kteří za věrnost dostávají lepší ceny, dbáme na bezpečnost – ve spolupráci s renomovanou bankou jsme zprovoznili on-line platby kreditními kartami, atd.“, upřesňuje majitel firmy s hrdostí v hlase.

Majitel Petr Čech začal s podnikáním v roce 1992 ještě jako student Vysoké školy. Na prázdniny si pronajal studentské koleje v Praze a začal zde nabízet ubytování pro zahraniční turisty. Jak sám říká, bavilo ho setkávat se s lidmi, kteří začali do Prahy po revoluci přijíždět a sdělovat si s nimi zkušenosti o životě v různých kulturách a politických podmínkách. Jako student neměl žádné úspory, začínal tedy prakticky z nuly. „Muselo stačit několik tisíc korun našetřených ze studentských brigád“, dodává dnes s úsměvem.

O internetové budoucnosti rozhodlo povídání jeho kamaráda o možnostech internetu, se kterým seděl v internetové kavárně. Krátce na to si zaregistroval doménu www.hostel.cz, tu mimochodem vlastní dodnes. Protože se ale cestovní ruch velmi rychle vyvíjí a do Čech začala jezdit náročnější klientela, měl na výběr ze dvou možností. Buď zůstat u „hostelu“, který mu stále tvoří zajímavé obraty a nebo na firmě zapracovat a utkat se o náročnější klientelu.

Vybral si samozřejmě druhou možnost a zaregistroval další doménu, tentokrát s názvem světovějším – www.1bigeurope.com. Najednou mu ale přišla Česká republika malá a tak se začal poohlížet po dalších destinacích. Vydal se směrem naprosto jiným než většina konkurence. Analýzou zjistil, že nikdo nenabízí uceleně východní Evropu. Později zjistil, že jednání s balkánskými a dalšími východními partnery má svá specifika, která ostatní firmy zřejmě odradila. Pustil se tedy do boje a dnes firma 1BigEurope nabízí nejucelenější služby v segmentu východní Evropy.

Petr Čech dodává: „Nevím kde se ve mně ta odvaha vzala, když jsem si usmyslel, že dobudeme svět, ale v určitých bodech se nám to už podařilo a to nejen rámci ČR, ale celého světa. V současné době nabízíme web, který je srovnatelný s nejlepšími firmami v oboru. Ať už použitou technologií, obsahem, cenami nebo kvalitou služeb. Vzhledem k naší specializaci jsme dokonce v mnoha směrech lepší – například v Rize nabízíme 46 hotelů.“

– red –

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *