Průmysl

SAP neočekává v příštím roce razantní pokles zájmu o ekonomické informační softwary

V souvislosti s ekonomickou recesí neočekává SAP ČR pokles zájmu o produkty, které nabízí podnikům a institucím. Úspory firem či reorganizace výroby naopak otevírá prostor pro informační systémy v oblasti financí, optimalizace a plánování. Vzájemné propojení těchto segmentů umožňuje včasné varování před možnými riziky a plánovat s předstihem výrobu , obchod, distribuci a pracovní zdroje. Poměrně silně se rozvíjí rovněž sektor zaměřený na rozvoj a tedy i udržování vztahu se zákazníky.

V posledním čtvrtletí eviduje SAP vzrůstající zájem o různé produkty. SAP v této souvislosti nabízí firmám i řešení, která nejsou nákladná či pomoc při financování informačně ekonomických systémů.

SAP nabízí i řešení pro státní správu a samosprávu, které umožňuje zpřehlednění ekonomických informací, jejich provázanost a tím také vede k úsporám a optimalizace nákladů. Informačně ekonomické softwary jsou zajímavé i pro krajská a středně velká města, protože vedou k napojení na datové a procesní standardy ostatních úrovní správy a to včetně ověřených řešení a postupů v rámci Evropské unie.

Mezi nabízené produkty SAP patří v oblasti plánování podnikových zdrojů zejména:
Business All-in-one, opakovatelné a balíčkové řešení podle jednotlivých segmentů, které umožňuje rychlé a tedy i levné řešení s pevnou cenou. Obsahuje standardizovaná řešení ze střední Evropy a České republiky – „Best Practices“ – od společnosti SAP a partnerů. Řešení jsou dodávána lokálním certifikovaným partnerem SAP a je možné jej v budoucnu na přání zákazníka rozšířit.

Fast Start Business All-in-one s konfigurátorem pro rychlejší řešení a za cenu standardizované první fáze implementace. Jde o jednoduchý konfigurátor přístupný zákazníkovi, který umožňuje naklikat“ potřebné varianty konfigurací, orientační implementaci s odhadem ceny a rozsahu celého projektu bez rizika zásadnějších chyb. Tím navíc není nijak omezeno pozdější detailnější dopracování speciálních funkcí systému.

Pro řízení vztahů se zákazníky – CRM – nabízí nyní SAP speciálně rychlé řešení v rámci systémů Business All-in-one. “CRM on-demand”, které je snadno použitelné, s možností webového přístupu a je dostupné na základě poplatku. S tímto řešením mohou organizace okamžitě zlepšit efektivitu prodeje, servisu a marketingu.

-red-

Čtěte také