Průmysl

Rekordy balíkové sezóny skupiny Chronopost

Konec roku patří v oblasti balíkové přepravy k vrcholům sezóny. „Jedná se o období velkých příležitostí, ale i testu správného naplánování kapacit,“ přibližuje adrenalinové období konce roku, Daniel Mareš, ředitel DPD pro střední Evropu. Společnost DPD je součástí nadnárodní skupiny GeoPost, lídra na světovém trhu zásilkových a expresních služeb, působí ve více než 30 zemích. Ve Francii je prezentována pod obchodním jménem Chronopost.

V posledním předvánočním týdnu vrcholil objem přepravených balíků společnosti Chronopost, denně bylo přepravováno na 330 000 balíků.

Rekord padl v pondělí 22. prosince, kdy bylo přepraveno 430 000 balíků. Jedná se o 24 procentní meziroční nárůst. Ve stejný den předešlého roku bylo přepraveno 346 000 balíků. HUB v Chilly Mazarin zaznamenal rekord, když během noci z 22. prosince 2008 odbavil 259 022 kusů zásilek označených přepravními štítky.

Během 4 nejvytíženějších dnů v roce bylo na 100 zaměstnanců z centrály Chronopostu k dispozici jednotlivým pobočkám. Byla přijata dodatečná opatření v kancelářích, zorganizováno bylo dalších 780 tras, zde činil nárůst oproti loňskému roku 252 procent. Zákaznický servis byl výjimečně v provozu i v sobotu 20. prosince celý den. Díky těmto opatřením proběhl hektický konec roku tak, že všichni zákazníci byli spokojeni.

-red-

Čtěte také