Internet

Návštěvnost českého internetu v únoru 2010

Návštěvnost českého internetu v únoru stagnovala. Počet reálných uživatelů zůstává mírně nad hranicí 5,5 milionu. Důvodem je nižší počet dní v měsíci a termíny jarních prázdnin. Projekt měření návštěvnosti českého internetu provádí společnost Mediaresearch pro Sdružení pro internetovou reklamu.

Aktuální statistiky návštěvnosti českého internetu ukazují, že servery zapojené v projektu NetMonitor navštívilo 5,51 milionu reálných uživatelů (RU) z ČR. Za reálné uživatele považujeme obyvatele z ČR, kteří v daném měsíci navštívili alespoň jeden z měřených serverů. Meziměsíčně zaznamenala návštěvnost zanedbatelný propad o 0,2 %. Ačkoliv měsíční návštěvnost stagnuje, denní průměr počtu reálných uživatelů nepatrně vzrostl (o 2 procentní body). Do statistik návštěvnosti se totiž v únoru promítá nižší počet dní v měsíci.

Čeští reální uživatelé strávili v únoru 2010 na internetu v průměru 27 hodin a 7 minut, během kterých si zobrazili 7,01 miliard webových stránek. Oproti předchozímu měsíci strávili návštěvníci webových stránek na českém internetu přibližně o 2,5 hodiny méně času a zobrazili o 9,5 % méně webových stránek. Důvodem únorové stagnace návštěvnosti českého internetu může být nejen nižší počet dní, ale také jarní prázdniny, během kterých lidé odjíždí na dovolené a nebývají tak v dosahu internetového připojení.

-red-

Čtěte také

Žaluzie, rolety, markýzy
Rolety, markýzy, žaluzie a další stínění dodá www.climastyl.cz!