Marketing

Jednoduchý vstup do světa e-commerce pro každého

Prvním krokem k uzavření obchodu je správné oslovení potenciálního zákazníka. V rámci business-to-business vyhledávače WLW („Wer liefert was?“, Kdo co dodává?) byla spuštěna nová online aplikace, prostřednictvím které si firmy mohou samy zdarma vytvořit vlastní internetové stránky s detailními informacemi o svých produktech – ProduktInfo.

Společnosti, které ve WLW prezentují své výrobky a služby, mají tak nyní větší šanci na úspěšné oslovení svých potenciálních zákazníků.

Aplikace umožňuje vygenerovat jednoduché internetové stránky s jednotnou strukturou a designem. Do stránek je možné zahrnout jak detailní popis výrobků a služeb, tak také jejich vyobrazení. Tvůrci aplikace měli na mysli především komfort při následném využití stránek ProduktInfo. Proto je do nich možné začlenit také tabulku s vlastnostmi produktů a takto vytvořenou stránku následně využít jako objednávkový formulář na internetu. Nákupčí, kteří využívají systém WLW, tak mají lepší možnosti nasbírat přesné informace o výhodách produktů a ihned si je také objednat.

Jestliže má firma zájem oslovit svou nabídkou produktů také zahraniční uživatele WLW, je možné vytvářet stránky ProduktInfo – detailní informace o produktech – i v několika jazycích (ve WLW je možné pracovat hned v 11 světových jazycích). Takto vytvořené stránky jsou pak umístěny na serveru WLW a propojeny s prezentací příslušné firmy.

Uživateli WLW jsou manažeři a zaměstnanci firem ze sféry B2B, což potvrdil výzkum uživatelů WLW, který proběhl v červnu letošního roku. Systém zaznamenává přes milion návštěvníků z celého světa měsíčně. Uživatelé nehledají potenciální dodavatele podle oboru činnosti, ale podle konkrétního požadovaného výrobku nebo služby. Následně pak mají možnost oslovit tyto nalezené výrobce a dodavatele přímo z internetu prostřednictvím služby WLW-Market nebo právě přes stránky ProduktInfo. Předností systému je, že veškeré operace zde mohou provádět všichni uživatelé internetu bez omezení zdarma.

Čtěte také