Komunikace

Top 5 zadavatelů reklamy z oblasti telekomunikace

Doposud největším reklamním inzerentem z oblasti telekomunikace byl v roce 2010 Vodafone. Druhý největší podíl v reklamních investicích ukrojil T-Mobile a o něco méně Telefónica O2. Pětici nejvýznamnějších zadavatelů reklamy v oblasti telekomunikací uzavírají UPC a s nepatrným podílem MobilKom.

Top pětice telekomunikačních společností proinzerovala v prvních osmi měsících roku 2010 dohromady přes 1,6 mld. Kč v ceníkových cenách. Hodnoty dodává monitoring reklamních investic společnosti Admosphere, který sleduje ceníkové položky bez slev za objem, opakování či jiných cenových zvýhodnění.

Největší objem investic do reklamy prozatím v roce 2010 směřoval Vodafone (706,3 mil. Kč). S odstupem se svým objemem reklamní inzerce umístily společnosti T Mobile (447,1 mil. Kč) a Telefónica O2 (378,1 mil. Kč). Společnost UPC, která jako jediná z uvedených neposkytuje mobilní telefonní služby, investovala do reklamy dle ceníků 73,3 mil. Kč. Pátá příčka náleží společnosti MobilKom (6,3 mil. Kč), která poskytuje mobilní internet a volání pod značkou U:fon.

Nejdražší kampaně si obvykle telekomunikační firmy nechávají až na předvánoční období. Poměr proinzerovaných částek se tedy do prosince může ještě výrazně změnit.

Graf 1: Top 5 zadavatelů – telekomunikace v období 1. 1. 2010 – 31. 8. 2010

-red-

Čtěte také