Reklama

Projekt „Řídím, piju nealko pivo“ startuje na Velikonoce

Úspěšný projekt Českého svazu pivovarů a sladoven na podporu prevence alkoholu za volantem pokračuje již čtvrtým rokem. Loni poprvé se mohli řidiči setkat s hlídkami dopravní policie ČR v doprovodu promotérů zastupujících Český svaz pivovarů a sladoven už na Velikonoce. Ani letos tomu nebude jinak.

„Po velkém úspěchu loňské jarní akce jsme se rozhodli odstartovat i letos projekt již na Velikonoce, a to v pátek 18.4. a v pondělí 21.4.,“ říká Ing. Martina Ferencová, manažerka projektů Českého svazu pivovarů a sladoven. Akce se uskuteční na území celé České republiky na místech bezpečnostně preventivních kontrol. Promotéři zastupující Český svaz pivovarů a sladoven (ČSPS) v modrých reflexních vestách předají řidičům, kteří úspěšně podstoupí kontrolu Policie ČR, a prokážou, že nepožili před řízením motorového vozidla alkohol, jednorázový alkotestr a nealkoholické pivo z produkce pivovarů, jež se do projektu zapojily.

ridim - pijunealko_1

Cílem projektu je stejně jako v letech minulých představení a rozšíření povědomí o nápoji pro řidiče, který je plnohodnotnou alternativou z hlediska bezpečnosti a dodržování dopravních předpisů. Předchozí velmi úspěšný ročník potvrdil jeho ambice se stále rozrůstat. Podařilo se oslovit 6186 řidičů, za celou dobu od roku 2011 je to 15 704. „V roce 2013 byl počet oslovených řidičů o 23 % vyšší než v roce 2012. Počet výjezdů se zvýšil ze 146 na 170. Nejvíce promotérů se bude tento rok pohybovat ve Středočeském kraji. Nadále také budeme pokračovat ve spolupráci s Policií České republiky a budeme se snažit oslovit co nejvíce lidí,“ říká Ing. František Šámal, předseda ČSPS.

Čtěte také

Žaluzie, rolety, markýzy
Rolety, markýzy, žaluzie a další stínění dodá www.climastyl.cz!