banner_left
Komunikace

V Avion Shopping Parku probíhá výstava podporující sběr nepotřebných oděvů

Celkem tucet velkoformátových fotografických portrétů je k vidění v rámci výstavy „Tady šaty pomáhají“, kterou v březnu organizuje nákupní centrum Avion Shopping Park na pražském Zličíně. Celá výstava má za cíl upozornit na efektivní, jednoduchou, leč v České republice stále nedostatečně využívanou pomoc potřebným formou recyklace obnošených oděvů.

Projekt vznikl z iniciativy nákupních center Avion Shopping Park a ve spolupráci s Diakonií Broumov, jejíž současní i bývalí klienti jsou na fotografiích zachyceni právě v šatech, které byly v rámci sbírky odevzdány do sběrných kontejnerů po celé České republice.

„Prostřednictvím výstavy chceme nenásilnou a zajímavou formou připomenout možnost jednoduché pomoci lidem v nouzi a to prostřednictvím sbírky obnošeného šatstva, kterou po celé České republice a na Slovensku organizuje náš partner, charitativní organizace Diakonie Broumov,“ říká David Werner, marketingový ředitel společnosti IKEA Centres, která v České republice a na Slovensku provozuje nákupní centra Avion Shopping Park.

avion_vystava_charita

Výstava fotografií „Tady šaty pomáhají“ má za cíl zvýšit povědomí návštěvníků nákupních center o možnosti darovat obnošené oděvy na dobročinné účely. Autorem cyklu portrétů klientů Diakonie Broumov je fotograf Tomáš Bican, držitel řady ocenění, včetně dvou cen Czech Press Photo.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *