Branding

Čeští sportovci budou reprezentovat v dresech od společnosti Alpine Pro

Již počtvrté, po úspěšných olympijských kolekcích z Vancouveru, Londýna a Soči, připravili olympijskou kolekci čeští návrháři Alpine Pro. Na kolekci pracoval tým deseti návrhářů Alpine Pro v čele s Lucií Kuříkovou a Patrikem Nábělkem po dobu dvou let, za spolupráce s českými sportovci, kteří jednotlivé kusy testovali.

Kolekce celkem čítá 20 kusů dámského a 20 kusů pánského vybavení. Pánská a dámská kolekce se liší střihem, barevnými zipy na bundách a barvami triček. Pánská je více laděna do modra a dámská do červena. Dámy mají navíc v kolekci bílou sukni a pánové pestrobarevnou košili s barevnými kruhy.

„Emil Zátopek, fenomenální běžec, jehož motiv má české sportovce dovést k olympijskému triumfu, stejně tak, jako se to podařilo jemu samotnému na OH v Helsinkách v roce 1952, kdy získal tři zlaté medaile, je hlavním motivem každého kousku kolekce. Věříme, že se kolekce bude nejen sportovcům, ale i fanouškům líbit a že v průběhu konání OH, nejen v olympijské vesničce, ale také v českých ulicích bude každý nadšený sportovec zářit českou trikolorou,“ říká Václav Hrbek, majitel a zakladatel společnosti Alpine Pro. „Po úspěších s návrhy olympijských kolekcí pro Vancouver, Londýn a Soči, které předčily naše očekávání, bylo pro nás obrovskou výzvou vytvořit další kolekci a zároveň i velkým závazkem vůči ČOV a sportovcům. Chceme zkrátka s kolekcí pro Rio znovu uspět a vytvářet stále lepší a komfortnější podmínky. Také proto jsme hledali spolu s Českým olympijským výborem motiv, symbol, který bude výrazný a zaujme. A z toho vzniklo propojení se sportovní legendou Emilem Zátopkem,“ dodává Hrbek.

olympiada_tricko

V době konání olympijských her v Riu panuje zimní období, proto jsou do kolekce kromě klasicky letních artiklů, jako jsou žabky, klobouky, kraťasy či lehké košile zařazení i bundy s PTX membránou, jenž nepromoknou, neprofouknou. Kromě motivu postavičky Emila Zátopka kolekci provází nápis CZECH REPUBLIC, jenž budou sportovci nosit hrdě nejen na prsou, ale například také na lemu kalhot. Autorkou nápadu tohoto nápisu je návrhářka Alpine Pro Lucie Kuříková, která mu spolu s akademickým malířem Milanem Jarošem udala výslednou podobu a citlivě jej umístila na jednotlivé kousky kolekce. „Olympijskou kolekci připravujeme s maximálním důrazem na funkčnost a design. Do vývoje této ojedinělé kolekce, kterou budou moct obléknout nejen čeští olympijští reprezentanti, ale každý opravdový fanoušek, jsme již tradičně zapojili i sportovce, kteří jednotlivé kusy vyzkoušeli a připomínkovali. Jsme hrdí, že již po čtvrté jsme partnerem ČOV a můžeme se tak podílet na úspěchu a dobrých výkonech zástupců České republiky a zároveň doufáme, že kolekcí oslovíme každého fanouška, které budou naši sportovci při svých výkonech potřebovat,“ uvedl majitel a zakladatel společnosti Alpine Pro Václav Hrbek.

Kolekce pro sportovce čítá 20 položek pro ženy a 20 položek pro muže. Olympijská kolekce pro fanoušky pak celkově včetně doplňků a fandících předmětů obsahuje až 70 artiklů. Olympionici se v kolekci představí na slavnostním zahájení, budou v ní přebírat medaile a trávit volný čas.

Čtěte také