Reklama

Do Česka miří White Walker, limitovaná edice whisky Johnnie Walker

Říjen bude svátkem nejen pro všechny fanoušky kultovního seriálu Hra o trůny, ale také pro milovníky skotské whisky. Na český trh bude uvedena limitovaná řada skotské whisky Johnnie Walker, White Walker. A dá se předpokládat, že zmizí rychlostí blesku.

Unikátní provedení lahve a speciální blend whisky z jedněch z nejsevernějších palíren Skotska. To vše nabídne tato unikátní edice, která přichází s novou řadou seriálu z produkce HBO.

Seriál Hra o trůny pochází z dílny kabelové televize HBO. Na obrazovku vstoupil před sedmi lety a stal se její nejúspěšnější produkcí. Po celém světě má miliony fanoušků, kteří pečlivě sledují příběhy jednotlivých postav. Jedni z nejvýraznějších jsou pak White Walkers, neboli Bílí chodci

Všechny fanoušky jistě nadchne symbolika, kterou do této výjimečné whisky vložil blender George Harper. V první řadě vsadil na jedny z nejsevernějších skotských palíren, a to Cardhu a Clynelish. „Whisky z Clynelish musí vydržet dlouhé skotské zimy podobné té, kterou v seriálu snáší Noční Hlídka u Zdi. Proto Clynelish bylo perfektním místem, kde začít s jejím vytvářením,“ vysvětluje. Obsah alkoholu, který činí 41,7 %, také není zvolen náhodně. Číslo 1 poukazuje na jeden trůn, kterého se snaží všichni zmocnit. Sedmička pak na 7 království, jež o něj bojují. „Kam vstoupí Bílí chodci, tam okamžitě vše vychladne. Proto je i tuto whisky ideální pít namraženou,“ dodává k využitým symbolům v blendu whisky White Walker Jiří Procházka, Senior Brand Manager ze společnosti Stock Plzeň-Božkov, která u nás whisky Johnnie Walker distribuuje.

„Fanoušci dlouho toužili po whisky na motivy seriálu Hra o trůny. Jakmile jsme se seznámili s nápadem Johnnie Walker, věděli jsme, že je dokonalý. Chtěli jsme něco unikátního a Johnnie Walker vytvořil opravdu skvělou limitovanou edici White Walker. Jsme přesvědčeni, že fanoušci si budou vychutnávat tuto lahodnou whisky a netrpělivě čekat na osmou řadu seriálu,“ dodává Jeff Peters, Vice President, Licensing & Retail HBO. Nová série seriálu vstoupí na obrazovku v příštím roce.

Čtěte také