Reklama

I na tatínky myslí v nové kampani Mattel

Známý výrobce hraček, společnost Mattel, představuje ve své celosvětové kampani nové směřování komunikace značky miniautíček a autodrah Hot Wheels. Tu posouvá směrem k otcům a reaguje tak na vzrůstající zájem mužů podílet se aktivně na výchově dětí.

Značka Hot Wheels se tak v duchu nové kampaně stala v České republice partnerem akce Tátafest 2015, která se bude konat na Den otců v neděli 21. 6. v Praze a několika dalších městech.

„Na rozdíl od mnoha jiných hraček jsou Hot Wheels zábavné nejen pro děti, ale i jejich tatínky, také díky tomu, že nové série drah nabízí unikátní možnost propojování. Často je to právě otec, kdo dítěti při stavění poradí, jak nejlépe dráhu sestavit. Svět dospělých a dětí se tak při hraní s Hot Wheels propojuje.“ uvedla brand manažerka Mattelu Eliška Nejedlá.

Nastupujícím trendem v moderním rodičovství je posílení vlivu otce na výchovu svého potomka, což potvrzuje řada průzkumů i mnozí psychologové. „Moderní muž je hravý a nebojí se projevit své city. Nevadí mu tu a tam jít na procházku s dítětem v kočárku nebo ho doprovodit na kroužek. Sám rád zorganizuje víkendovou výpravu, aby si maminky mohly odpočinout. Dnešní otcové často dospívají až s příchodem dětí. Když odmyslíme negativa, kladná stránka je, že dnešní doba podporuje společné vyžití dětí s tatínky, tedy společné řádění, smích a dobrodružství. Právě tyto faktory jsou pojítkem pevného vztahu rodičů s dětmi. Proto logicky otcové častěji volí hračky, které jim připomínají jejich vlastní dětství nebo hračky, které odrážejí jejich současné koníčky, dětské sportovní vybavení, modely reálných objektů,“ říká psycholožka a terapeutka Mgr. Eliška Bachová. Poprvé v historii značky tak v reakci na tyto trendy zahajuje Hot Wheels ve světě marketingovou kampaň oslovující táty ze skupiny tzv. millenials.

Mattel_představuje_kampaň_zaměřenou_na_otce

V České republice se značka Hot Wheels stala partnerem 9. ročníku akce Tátafest. Pořádá ji Liga otevřených mužů a Unie center pro rodinu a komunitu v neděli 21. června 2015 v Praze i regionech a tento ročník bude věnován mj. i pěstounské péči a kampani „Hledáme rodiče“. V Praze se Tátafest slaví od 12 do 20 hod. v pražském parku Stromovka. Pestrý odpolední program nabídne koncert Lenky Dusilové, kapely Aneboafro, Mr. Z a DJ´s, workshop bubnování, taneční vystoupení SuperNaturals, hrací zónu Hot Wheels a další lákadla pro táty a jejich rodiny.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *