Česká spořitelna je generálním partnerem letošního 67. ročníku festivalu Pražské jaro. Banka podporuje také Mezinárodní hudební soutěž Pražské jaro, která je každoročně součástí festivalu a ve které se střetávají mladí umělci do třiceti let ve hře na různé hudební nástroje. Česká spořitelna je generálním partnerem festivalu i soutěže nepřetržitě už od roku 2001 a bude jím i v příštím roce. Pražské jaro se koná od 12. května do 3. června 2012. Vstupenky na jednotlivé koncerty jsou v prodeji už od 12. prosince 2011.
„V duchu naší tradice se stále více zaměřujeme na aktivity prospěšné pro celou českou společnost. Sponzorování kulturních, sportovních i dalších projektů je pro nás nejen součástí naší společenské zodpovědnosti, ale také nesmírnou ctí,“ řekl Tomáš Kolář, ředitel odboru korporátní marketing a sponzoring České spořitelny. „Pražské jaro je pro nás stěžejním projektem v oblasti sponzoringu kultury. Proto jsme velmi rádi, že můžeme být dlouhodobě generálním partnerem nejstaršího hudebního festivalu v České republice,“ dodal Tomáš Kolář.
Festival Pražské jaro začíná každoročně 12. května, tedy v den výročí úmrtí Bedřicha Smetany. Letošní ročník zahájí Česká filharmonie pod vedením dirigenta Vasilije Petrenka. Festival jako již tradičně představí některé významné hudební osobnosti a soubory. Tentokrát to bude např. Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, Slovenský filharmonický sbor, Wiener Philharmoniker, Varšavská filharmonie, St. Petersburg Philharmonic, BBC Symphony Orchestra, Komorní filharmonie Pardubice, Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Hudba hradní stráže a policie ČR, Cigánski Diabli, Ján Vladimír Michalko a Juraj Bartoš na trubku, Arta Arnicane na klavír, Jaroslav Tůma na varhany a řada dalších. Další informace o mezinárodním hudebním festivalu Pražské jaro jsou k dispozici na www.festival.cz.
Česká spořitelna vedle festivalu Pražské jaro dlouhodobě podporuje i další hudební festivaly, např. Smetanovu Litomyšl, kde je v letošním roce generálním partnerem, Colours of Ostrava, United Islands, Mezi Ploty a Hrady CZ. Banka podporuje také řadu dalších projektů z oblasti kultury, sportu, vzdělání a vědy či z oblasti veřejných a sociálních záležitostí. Nově je hlavním partnerem projektu Anifilm (Mezinárodní festival animovaných filmů). Dále sponzoruje například Dny designu v Praze Designblok, Ceny Czech Grand Design, Českou fotbalovou reprezentaci, Český atletický svaz, seriál závodů na horských kolech Kolo pro život, Charitu Česká republika, Nadaci Via, Nadaci Partnerství, soutěže pro žáky základních a středních škol Eurorebus nebo Středoškolskou odbornou činnost a další.
– red –















Follow


