banner_left
Internet

Jak dlouhou udělat webovou stránku?

Při tvorbě webových stránek musíte zvážit kromě jejich obsahu a grafiky také i délku jednotlivých stránek. Neměly by být příliš krátké, abyste tam dostali dostatek informací, ale ani příliš dlouhé, aby to uživatele odradilo od jejich přečtení. Jak tedy poznat jejich optimální délku?

Při svém rozhodování byste měli přihlédnout především k těmto faktorům:

  • rychlost připojení, kterou očekáváte uživatelů vašeho webu
  • rozlišení obrazovky
  • zda je obsah na vašich stránkách určen k prohlížení online nebo spíše k uložení a k pozdějšímu čtení

Kratší webové stránky upřednostňujte, jde-li o domovské stránky, navigační stránky, stránky, na který je náročná grafika, či dokumenty, které bude uživatel číst online.

U dlouhých webových stránkách je nutné tzv. rolování. Uživatel musí využívat posuvníku k přečtení celého textu. To má své nevýhody. Především to, že uživatel většinou nechce číst dlouhé texty (pokud to není mimořádně zajímavý obsah) a také ztrácí orientaci na webu. Bude-li mít dlouhá webová stránka navíc ještě hodně grafiky, počítejte s tím, že se bude uživatelům dlouho načítat. To může mnohé z nich odradit.

Při volbě délky webové stránky je nutné brát v potaz také její obsah. Abyste se vyhnuli příliš dlouhým stránkám, můžete v případě dlouhého dokumentu rozdělit text na části o velikosti jedné tištěné strany. Vhodné je také uživatelům nabídnout odkaz na samotný soubor, kde bude plná verze textu. To je žádoucí právě na tištění či uložení tohoto textu.

Jak délku svých stránek upravíte vy?

Ing. Richard Kafoněk
specialista na internetový marketing
MARKETINGOVÁ KANCELÁŘ.CZ

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *