Průmysl

Společnost Panasonic vyrobila v České republice již 5 milionů televizorů

Plzeňský závod na výrobu televizorů Panasonic AVC Networks Czech s.r.o. (PAVCCZ), stoprocentní dceřinná společnost Matsushita Electric Industrial Co Ltd, překročil hranici pěti milionů vyrobených televizorů.

Závod PAVCCZ byl otevřen v Plzni v dubnu 1997. Už v červnu téhož roku byly první vyrobené televizory vyvezeny na německý trh. V současné době portfolio výrobků zahrnuje stereofonní a monofonní přijímače v úhlopříčkách od 35 do 81 centimetrů, s 50 i 100 Hz technologií, a s obrazovkami s poměrem stran 4:3 i 16:9. Továrna vyrábí tradiční vakuové obrazovky i ploché obrazovky T[tau].

PAVCCZ představuje jednu z největších zahraničních investic v České republice. Přibližně 98 procent produkce závodu je určeno na vývoz do více než třiceti evropských zemí. V jeho provozech je zaměstnáno 1 768 zaměstnanců. Tři výrobní linky fungující ve třísměnném provozu mají kapacitu 1,3 milionu televizorů ročně. PAVCCZ se stal významným zákazníkem českých subdodavatelů. 13,4 procent všech komponentů pochází od 28 tuzemských výrobců. Závod navíc na český trh přilákal i další zahraniční investory, kteří s ním zde exkluzivně spolupracují.

“Do budoucna chceme v našem závodě rozšířit výzkumné a vývojové aktivity. Konkrétně mám na mysli záměr vybudovat soběstačné vývojové centrum, do jehož výstavby plánujeme v příštích pěti letech investovat dalších 250 milionů korun. Vytvoří se tím 158 nových pracovních míst, především pro inženýry a techniky. Jsem hrdý, že mohu být u toho, když společnost soustřeďuje vývoj nových technologií právě sem, do našeho závodu v Plzni,“ prohlásil pan Asahi, zástupce ředitele PAVCCZ.

Čtěte také

Žaluzie, rolety, markýzy
Rolety, markýzy, žaluzie a další stínění dodá www.climastyl.cz!