banner_left
Internet

Datová centra jsou na vzestupu

Datová centra začíná využívat stále více firem. Víte, jaké jsou hlavní výhody uložení vašich serverů do datového centra?

Spolehlivost vždy na prvním místě

Jako vždy jsou to především peníze – výstavba a provoz vlastního datového centra je velmi drahá věc a vyplatí se opravdu jen těm největším společnostem. Pro ty menší a střední představuje skvělou alternativu datové centrum s vysokorychlostním internetem, kam uloží potřebnou technologii a o víc se nemusí starat.

Nejdůležitější požadavek zákazníků na datové centrum je jednoznačně spolehlivost – jejich servery musí fungovat nepřetržitě a v případě problémů musí být k dispozici někdo, kdo problém okamžitě začne odstraňovat. Proto datová centra zaměstnávají stálý dohled, který je schopný náhlý problém řešit.

Redundantní napájení, konektivita i generátory

Aby byla ochrana maximální, je například sál UPC vybaven klimatizací, která udržuje teplotu na stálé teplotě. Ochranu proti napěťovým špičkám pak zajišťují dva nezávislé okruhy do každého racku a 6 jističů v každém stojanu, které jistí zvlášť každou fázi. V případě výpadků proudu jistí centrum mnoho záložních UPC baterií a při delším výpadku i dieselové generátory s redundancí N+1. Samozřejmostí jsou detektory požáru a systémy hašení se speciálním plynem FM200.

Datová centra potřebují ke svému životu dostatečně rychlou konektivitu. Tu v UPC datovém centru zajišťuje DWDM technologie s vysokým stupněm redundance přímo do sítě UPC. V kombinaci s internetem pro firmy pak získá klient velmi rychlé spojení se svými servery. Připojení není nijak sdíleno a rychlost, kterou si klient sjedná, je vždy vyhrazena jen pro potřeby jeho zařízení a bez jakýchkoliv omezení dat. Všechna zařízení také podporují protokol IPv6, takže je možné využít všechny jeho přednosti, jako je třeba připojení firemních poboček přes VPN.

Z popisu je zřejmé, že vybudování takového centra vyjde na pěkné peníze. K tomu navíc přibývají vysoké náklady na energie. Proto jsou datová centra stále více využívána firmami, kterým se prostě vlastní server housing nevyplatí.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *