Internet

V lednu se výrazně zvýšil zájem uživatelů o kategorie Zdraví a Cestování

V prvním měsíci letošního roku nejvíce rostla návštěvnost webových stránek v kategoriích Zdraví a Cestování. Počet reálných uživatelů z ČR se v jejich případě zvýšil téměř o 30 %. V lednu rostly všechny ukazatele návštěvnosti internetu v ČR; největší nárůst byl zaznamenán v počtu zobrazení stránek provedených z klasických PC a mobilních zařízení (o 10, resp. 16 %).

Hlavní ukazatele návštěvnosti internetu
V lednu navštívilo webové stránky zapojené do výzkumu NetMonitor více než 6,6 milionu uživatelů z ČR a 2 miliony uživatelů ze zahraničí. Počet jimi provedených zobrazení stránek přesáhl 8,8 miliardy, a zvýšil se tak v porovnání s prosincem loňského roku o více než 800 tisíc. Čeští internetoví uživatelé strávili v lednu na webových stránkách zapojených do výzkumu v průměru 1 hodinu a 43 minuty denně, a to během téměř 1,3 miliardy návštěv o průměrné délce necelých 9 minut.

Návštěvnost mobilního internetu a streamovaného obsahu
Počet českých internetových uživatelů, kteří navštívili webové stránky zapojené do výzkumu z mobilních zařízení, překročil 2,4 milionu, a zaznamenal tak téměř 9procentní meziměsíční nárůst. Počet zobrazení stránek z mobilních zařízení dosáhl v lednu téměř 9,1 milionu; v porovnání s prosincem minulého roku tedy vzrostl téměř o 16 %. Zvýšil se také počet uživatelů sledujících multimediální obsah (téměř o 4 %) a počet zahájených přehrání, který v lednu překročil hranici 94 milionů.

Tab.1. Návštěvnost internetu v ČR – meziměsíční srovnání nejdůležitějších výsledků

Netmonitor

* Reální uživatelé z ČR – počet uživatelů internetu z České republiky, kteří navštívili alespoň jeden z webů zapojených do výzkumu NetMonitor během daného měsíce.

Zdroj: NetMonitor, prosinec 2013 a leden 2014.

Návštěvnost jednotlivých kategorií
Zimní období lákalo uživatele k návštěvě webových stránek v kategorii Zdraví. Počet jejich uživatelů se meziměsíčně zvýšil o třetinu. Podobně vysokou návštěvnost těchto webů bylo možné pozorovat také na začátku roku 2013. Dále v lednu rostl zájem uživatelů o webové stránky v kategorii Cestování, kterou navštívilo o rekordního půl milionu RU více nežli v prosinci minulého roku. Leden tak vykázal druhou nejvyšší návštěvnost v dané kategorii za posledních 12 měsíců (po červenci 2013).

Tab.2. Návštěvnost jednotlivých kategorií – srovnání výsledků za prosinec 2013 a leden 2014.

Netmonitor

Zdroj: NetMonitor, prosinec 2013 a leden 2014.

Čtěte také