Výzkum trhu

V květnu zadavatelé využili internetovou display reklamu za 613 milionů

V květnu 2013 zadavatelé internetové display reklamy využili reklamní prostor v celkové ceníkové hodnotě 613 milionů korun. Meziměsíčně tak došlo k 10% nárůstu a i v meziročním srovnání je hodnota využitého reklamního prostoru tohoto typu vyšší téměř o čtvrtinu. Největším zadavatelem byl v květnu již počtvrté internetový obchodník Internet Mall, který umístil bannerovou inzerci v hodnotě 42,5 milionů korun. Údaje vychází z projektu AdMonitoring, který pro Sdružení pro internetovou reklamu zajišťuje společnost MEDIARESEARCH, realizátor českého peoplemetrového projektu.

Podle monitoringu internetové display reklamy AdMonitoring využili zadavatelé v květnu 2013 bannerovou reklamu v celkové hodnotě 613 milionů korun. V meziměsíčním srovnání výdaje stouply o 10 %, ve srovnání s minulým rokem došlo dokonce k 23% navýšení.

Největším zadavatelem zůstává Internet Mall, který v květnu využil internetový reklamní prostor v hodnotě 42,5 milionů korun. I druhá příčka tentokrát patřila internetovému obchodníkovi, obsadila ji Alza.cz s inzercí v hodnotě 18 milionů korun. Na třetím místě pak skončila společnost Student Agency s reklamou v hodnotě 15 milionů korun.

Tabulka uvádí TOP 10 provozovatelů, jejichž reklamní prostor zadavatelé využívali. V rámci této skupiny se v květnu vystavila online inzerce v ceníkové hodnotě 561 milionů korun.

Čtěte také