Marketing

Zpřístupnění databáze WLW bez omezení – další významný krok směrem k uživatelům

Vedoucí internetová platforma pro profesionální nákup a prodej v Evropě učinila další důležitý krok k uspokojení potřeb svých uživatelů. Potřeba znalosti přístupového hesla k některým informacím je již minulostí.

Wer liefert was? (v překladu „Kdo co dodává?“) – poskytovatel informačních služeb – posiluje, s cílem stát se jedním z čelních provozovatelů vstupních míst pro nákup a prodej výrobků a služeb v evropském kontextu, svou přítomnost na internetu prostřednictvím otevření kompletní databáze všem uživatelům.

Vzhledem ke skutečnosti, že rozvoj internetu je prakticky neomezený, rozšířila služba „Wer liefert was?“ svoje postavení panevropského poskytovatele informací takovým způsobem, že v současnosti nabízí přístup do WLW v jedenácti světových jazycích. Na adrese www.wlw.cz je možné najít informace o 400 000 firmách ze 14 evropských států. Všechny tyto společnosti jsou kategorizovány podle 70 000 vyhledávacích termínů pod více než 48 000 tituly výrobků a služeb. Databáze WLW je přístupná všem uživatelům internetu zdarma a mimo České republiky a Slovenska pokrývá v současnosti také Německo, Švýcarsko, Rakousko, Belgii, Nizozemí, Lucembursko, Velkou Británii, Francii, Itálii, Slovinsko, Chorvatsko a Švédsko.

V letošním roce zaregistroval IVW (německý kontrolní úřad pro veřejná média) již přes 8 miliónů návštěv na stránkách WLW. Toto číslo znamená, že proti předchozímu roku se návštěvnost opět podstatně zvýšila. Uživatelé systému WLW úspěšně vyhledávají různé společnosti, výrobky a služby nabízené v rámci sektoru B2B. Po zpřístupnění informací o všech subjektech zdarma je očekáván další podstatný nárůst počtu uživatelů.

Osobní kontakt prostřednictvím faxu, pošty nebo telefonu je dnes již překonanou záležitostí. Dnešní obchod prostřednictvím elektronického obchodního místa se realizuje od počítače kliknutím myši. Nové a modernizované funkce elektronického systému umožňují uživatelům zasílat zdarma cílené poptávky k mnoha dodavatelům v různých zemích prostřednictvím jediného kliknutí myší. Služba WLW-MARKET je velkou výhodou pro uživatele informačního systému WLW. Vyplněním formuláře lze zdarma odeslat své požadavky hned několika firmám (jak z České republiky, tak i ze zahraničí), jejichž výrobky nebo služby se vztahují k hledanému produktu. Firmám, které jsou aktivně zapojeny do elektronického trhu WLW-MARKET, jsou poptávky z internetu od cílených uživatelů doručeny přímo na jejich e-mail či fax.

Novinkou v systému je služba myWLW. V rámci této služby je možno nastavit si vlastní podobu stránek WLW a využívat veškeré výhody systému. Uživatelé si mohou například vytvářet vlastní seznam odkazů, jak na produkty ve WLW, tak i na jiné stránky z internetu, při odesílání poptávek ze systému se automaticky vyplní jejich kontaktní údaje do formuláře, mohou volně tisknout a ukládat adresy vybraných dodavatelů, atd.

Kompletní nabídka informací, které přináší služba „Wer liefert was?“, je k dispozici i na jiných nosičích, a to jako CD-BOOK®, EURO-CD-BOOK a CD-MARKETING pro profesionální manažery zabývající se obstaráváním zboží a prodejem. Firma „Wer liefert was?“ je dceřinnou společností firmy Eniro AB, která je největším skandinávským dodavatelem služeb v oblasti off-line a on-line adresářů.

Čtěte také