Průmysl

PSA Peugeot Citroën vstupuje do konsorcia Autosar

V prosinci loňského roku se skupina PSA Peugeot Citroën připojila ke konsorciu AUTOSAR (Automotive Open System Architecture) s cílem dosažení maximální mezinárodní standardizace na poli tvorby a vývoje elektrických a elektronických prvků automobilů.

PSA Peugeot Citroën se tak zařadilo ke skupině výrobců automobilů, jmenovitě BMW, Daimler-Chrysler, Ford, Volkswagen a Toyota, stejně jako k výrobcům příslušenství Bosch, Continental a Siemens VDO.

Členství v této prestižní společnosti představuje pro PSA Peugeot Citroën pokračování firemní strategie a filozofie zjednodušování a standardizace elektronických funkcí a systémů automobilů. Podle Gillese Michela, člena výkonného výboru PSA, budou výsledky spolupráce na tomto poli využívány při výrobě automobilů všech tříd skupiny. Mluvčí AUTOSARu, Harald Heinecke, vyzdvihl skutečnost, že skupina PSA rozšířila řady konsorcia ve stejnou dobu jako Toyota a vyjádřil přesvědčení, že se tak pro oblast elektroniky automobilů otevírají nové, celosvětové dimenze.

– red –

Čtěte také