Průmysl

LEGO expanduje v ČR

Světoznámý výrobce hraček LEGO investuje v Kladně dalších 1,2 miliardy korun. Firma plánuje podstatně rozšířit výrobu ve stávajícím podniku. Práci tak najde nejméně 200 lidí z celého regionu. Projekt firma veřejnosti představila minulý týden za účasti předsedy vlády Petra Nečase, ministra průmyslu a obchodu Martina Kocourka, generálního ředitele agentury CzechInvest Miroslava Křížka a primátora města Kladna Dana Jiránka.

„Vážím si každé firmy, která se rozhodla investovat v České republice. Rozšíření výroby společnosti Lego přinese Kladnu nejen stovky nových pracovních míst, ale také posílí prestiž celého regionu. Vnímám to jako výsledek příkladné spolupráce magistrátu, investora a agentury CzechInvest“, říká předseda vlády Petr Nečas.

Přesvědčit Dány k investici v Kladně osobně pomáhal i ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek. „Jednání byla o to jednodušší, že LEGO už má letité zkušenosti s přívětivým podnikatelským prostředím, které kladenská radnice v regionu dlouhodobě buduje. Samozřejmě pomohla také kvalitní práce naší agentury CzechInvest,“ dodává Martin Kocourek.

„Několikaměsíční úsilí pracovníků CzechInvestu a služby naší agentury poskytnuté výrobci populárních kostiček se vyplatily. Velkou konkurencí pro Českou republiku bylo Maďarsko, kde už Lego jeden závod také má,“ upozorňuje generální ředitel CzechInvestu Miroslav Křížek.

Významnou roli na rozhodování společnosti mělo přímo Statutární město Kladno. „Jsem rád, že dlouhodobá jednání města se společností Lego nesou opět úspěch, a Kladno tak bude mít další nová pracovní místa. Věřím, že rozvoj Lega na Kladně ještě zdaleka nekončí,“ doplňuje dopad na zaměstnanost primátor města Kladna Dan Jiránek.

-red-

Čtěte také

Žaluzie, rolety, markýzy
Rolety, markýzy, žaluzie a další stínění dodá www.climastyl.cz!