Průmysl

Nová Dacia bude stát 157 tisíc korun

Renault začne v září v rumunské továrně Dacia vyrábět nový model nazvaný Logan. Vůz je určen především pro východní trhy a jeho cena by neměla překročit 5000 eur (157 325 Kč).

Francouzská automobilka Renault hodlá pomocí modelu Logan dosáhnout svého cíle zvýšit celkovou produkci do roku 2010 na 2 miliony vozů ročně. Výroba Loganu bude umístěna do rumunské továrny Dacia, kterou Renault před několika lety koupil v privatizaci. Nový vůz by měl pomoci tento závod dostat ze ztráty.

Logan zapadá do typové řady X90. Renault počítá s jeho prodejem hlavně na trzích středo- a východoevropských zemí a na Středním východě, ale měl by být nabízen rovněž v Rusku, Maroku, Íránu nebo Číně. Podle země prodeje vůz ponese značku Renault nebo Dacia.

Předseda Renaultu Louis Schweitzer tvrdí, že Logan se bude výrazně lišit od zastaralých vozů z komunistické éry, jakým je například ruská Lada. „Logan není jen nová Lada. Je to moderní auto s moderními součástmi,“ prohlásil.

Dacia se na konci 90. let pokusila o návrat na český trh, a ne neúspěšně. Velice žádanými se staly nové Dacie v provedení pick-up, z nichž nejoblíbenější byl typ s náhonem na všechna čtyři kola DoubleCAB. Loni Dacia uvedla na tuzemský trh nový model osobního vozu Solenza. Ceny těchto aut se pohybují pod 200 tisíci korun.

– das –

Článek je uveřejněn ve spolupráci se serverem Svět hospodařství.

Čtěte také

Žaluzie, rolety, markýzy
Rolety, markýzy, žaluzie a další stínění dodá www.climastyl.cz!