Průmysl

Bosch Group v České republice roste

Bosch Group zaměstnávala k 1.1.2006 v České republice 8700 spolu-pracovníků, což představuje nárůst téměř o 700 nových pracovních míst ve srovnání s předchozím rokem. Celkový výkon Bosch Group v ČR činil včetně dodávek do jiných závodů Bosch 1,07 miliardy EUR (růst o 9% oproti roku 2004). Z toho prodeje v České republice dosáhly 414 miliónu EUR (růst o 21% oproti roku 2004). Investice v roce 2005 se jako v minulých letech vyvíjely v milonových částkách EUR a na konci roku překročily 160 milionů EUR. Jen v Jihlavě Bosch investoval od roku 1992 již přes 550milionu EUR.

„Chceme růst ve všech našich obchodních oblastech. V roce 2006 předvídáme znovu silný růst” řekl Martin Zettl, Reprezentant Bosch Group v ČR a generální ředitel Robert Bosch odbytová s.r.o. „V České republice budeme usilovat u našich zákazníků o ještě lepší vytěžení potenciálních prodejů, a budeme se snažit podpořit silný vývoj všech divizí koncernu.”

V České republice sídlí několik na sobě nezávislých dceřiných firem Robert Bosch GmbH Stuttgart, které obchodují a vyrábějí produkty Bosch.

Obchodní aktivity Bosch zajištují společnosti v Praze – Robert Bosch odbytová s.r.o., Bosch Security Systems s.r.o., Buderus tepelná technika Praha,spol. s r. o. a částečně firma Bosch Rexroth s.r.o. v Brně . V Praze ještě sídlí firma BSH domácí spotřebiče s.r.o., dceřiná firma BSH Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH, společnost s 50% majetkovou účastí Robert Bosch, která obchoduje s domácími spotřebiči .

Výrobní závody Bosch se nacházejí v Jihlavě – BOSCH DIESEL, s.r.o., v Českých Budějovicích – Robert Bosch, spol. S r.o. , v Brně – Bosch Rexroth, spol. s r.o., v Krnově a Albrechticích – Dakon s.r.o.

– red –

Čtěte také