Průmysl

První rok Fabricomu v Česku, sto miliónů nad plán

Kolem 800 miliónů korun loni utržila, podle předběžných hospodářských výsledků, společnost Fabricom CZ. Plán firmy, která na českém trhu působí teprve druhým rokem, tak bude překonán o více než 100 miliónů korun. Fabricom CZ vznikl v roce 2005 spojením firem Aris Jičín a Premont Lhotka Praha. Je dceřinou společností belgického nadnárodního koncernu Fabricom GTI.

Na celkových tržbách se 200 milióny podílí jičínský závod zaměřený na vývoj, výrobu, montáže rozvaděčů a na elektroinstalace v průmyslu a energetice. „Spojení s Fabricomem přineslo splnění očekávaných synergických efektů. Můžeme se účastnit velkých tendrů, například na dodávky rozvaděčů pro rafinérie v Německu a Alžírsku nebo dodávky rozvaděčů na letiště v Kypru. Další výhodou je, že nám díky mateřské společnosti odpadly problémy s profinancováním velkých zakázek,“ uvedl ředitel jičínského závodu a člen představenstva Fabricom CZ Jiří Ticháček.

Jičínský závod realizuje kolem 90 % tržeb na českém trhu, proto se v jeho hospodaření tolik neprojevil nepříznivý kurs koruny. „Zaměřujeme se především na práce v severních Čechách, kde hodně investuje ČEZ, dodáváme do Lovosic a připravujeme se na rozšiřování výrobních kapacit v teplickém Glaverbelu. Kurs koruny nás okrajově poškodil v řádu statisíců u některých zakázek realizovaných v minulosti v kooperaci se Škodou Praha,“ upřesnil Ticháček.

Fabricom CZ plánuje pro rok 2007 další expanzi na českých i zahraničních trzích, plán tržeb je stanoven na 800 miliónů korun, přičemž jičínský závod by měl tržby zvednout o 50 % až na 300 miliónů. Proto firma v současné době hodlá přijmout ke stávajícím 105 dalších 25 nových zaměstnanců. „Zároveň jsme koupili firmu MaR Hostinné (Měření a regulace). Od 1.1.2007 k nám přechází 12 zaměstnanců této společnosti,“ přiblížil záměry pro tento rok Ticháček.

Majitelem Fabricomu CZ je belgický koncern Fabricom. Ten se řadí mezi největší firmy v oboru elektrických a mechanických zařízení, vzduchotechniky a chladicích systémů v Evropě. Samotný Fabricom je součástí nadnárodní skupiny Suez.

– red –

Čtěte také

Žaluzie, rolety, markýzy
Rolety, markýzy, žaluzie a další stínění dodá www.climastyl.cz!