Komunikace

Nejnovější film s Jamesem Bondem zajistí asociaci Visa International nové reklamní příležitosti

Asociace Visa International oznámila podepsání dohody o mezinárodní marketingové spolupráci se společnostmi MGM a EON Production na nejnovějším filmu s Jamesem Bondem Die Another Day, jehož producenty jsou Michael Wilson a Barbara Broccoli. Tato spolupráce otevírá asociaci Visa možnost spojení s jednou z nejznámějších sérií filmů na světě.

„Filmy s Jamesem Bondem jsou známé a oblíbené na celém světě a proto máme radost, že jsme se dohodli na dlouhodobé spolupráci na nejnovějším filmu agenta 007,” řekl Miloslav Kozler, manažer asociace Visa International pro Českou a Slovenskou republiku. „Všeobecně známé brandy, jakými jsou Visa i Bond, tvoří skvělý partnerský tým a jejich spojení nám přinese jedinečnou možnost upevnit vedoucí pozici naší značky pomocí speciálních programů a reklamních kampaní s našimi členskými bankami i držiteli karet po celém světě včetně České republiky.”

V rámci šesti mezinárodních regionů bude mít Visa příležitost realizovat reklamní akce spojené s novým filmem ještě před samotnou premiérou. Již při první spolupráci na filmu Zítřek nikdy neumírá použila Visa známý symbol s číslem 007 jako součást globální reklamy a podpůrných akcí s tématikou Jamese Bonda ve svých členských finančních institucích.

Tento film je už třetí „bondovkou“ na které se Visa podílí spolu s MGM. Oba předchozí snímky Jeden svět nestačí (1999) a Zítřek nikdy neumírá (1997) zaznamenaly ohromný úspěch u diváků. Film Zítřek nikdy neumírá podpořila Visa marketingovými aktivitami pro víc než 6 milionů držitelů karet v 10 zemích světa. Jeden svět nestačí již znamenal nárůst na 8 milionů držitelů v 19 zemích.

„Dlouhodobá partnerská spolupráce s asociací Visa dokazuje, jak silnou reklamní účinnost mají filmy s Jamesem Bondem na globální úrovni. Visa zajistila jedinečné a úspěšné mezinárodní marketingové programy a reklamní kampaně pro dva předchozí filmy a tak se těšíme, co připraví pro nový film s agentem 007,“ řekla Mary Goss Robino, viceprezidentka společnosti MGM.

Mezinárodní marketingové a reklamní kampaně s tematikou filmu Die Another Day by měly probíhat ve většině regionů Visa (Asie a Tichomoří, Kanada, Střední a východní Evropa, Střední východ a Afrika, Evropská unie, Latinská Amerika a Karibská oblast, USA). Speciálně vytvořené reklamní aktivity spojené s filmem budou moci využít jak členské banky, tak i obchodníci a samotní držitelé karet Visa.

Ve filmu Die Another Day bude hlavní roli hrát Pierce Brosman, který má za sebou už 3 bondovky (Golden Eye, Jeden svět nestačí, Zítřek nikdy neumírá). Halle Berry, letošní držitelka Oscara za nejlepší ženský herecký výkon, si zahraje Jinx. Režisérem filmu je Lee Tamahori, který do dalších rolí obsadil známé herce jako je Toby Stephens, Rosamund Pike, Rick Yune, John Cleese a Judi Dench. Pod scénářem je podepsán Neal Purvis & Robert a titulní píseň k filmu složila a nazpívala Madonna. Film Die Another Day se natáčel na mnoha různých místech světa jako například na Havaji, Islandu, ve Španělsku či Velké Británii.

Čtěte také