Služby

GE Money Multiservis financoval v prvním pololetí nákupy za 5,4 miliardy korun

Nákupy za 5,4 miliardy korun financovala během prvních šesti měsíců roku 2008 společnost GE Money Multiservis, jednička ve splátkovém prodeji na českém maloobchodním trhu. V meziročním srovnání se jedná o 22% nárůst. Úspěšné bylo zejména druhé čtvrtletí, kdy financovaná částka dosáhla téměř 3 miliard, tedy o 35 procent více ve stejném období loňského roku. O 15 % se zvýšil i počet uživatelů kreditních karet.

„Naše výsledky odráží rostoucí poptávku spotřebitelů po financování nákupů, častější využívání kreditních karet i důvěru Čechů v dlouhodobý ekonomický vývoj v zemi. Lidé nepřetržitě investují do vybavení svých domácností a zvyšování svého životního standardu . Nebojí se půjčit si na splátky i vyšší sumy, přestože ceny spotřebního zboží stoupají. Například průměrná výše klasického Multiservis úvěru vzrostla meziročně o 54 % na téměř 27 tisíc korun,“ komentuje pololetní výsledky Charlie Coode, předseda představenstva a generální ředitel GE Money Multiservis.

Prostřednictvím Multiservis úvěrů bylo jen během druhého čtvrtletí financováno zboží za téměř 1,5 miliardy korun. Představuje to 90% nárůst ve srovnání s druhým čtvrtletím roku 2007. K růstu celkového financovaného objemu však výrazně přispívají i kreditní karty.

„Naše kreditní karty využívá v současnosti již 286 tisíc klientů, což je o 15 procent více než před rokem. Lidé jimi platí nejen vyšší jednorázové výdaje, ale i běžné každodenní nákupy,“ říká Charlie Coode, a dodává: „Náš nejaktivnější klient uskutečnil za druhé čtvrtletí 135 nákupů, což představuje více než jednu transakci za den.“

Držitelé všech kreditních karet GE Money s logem MasterCard jimi mohou navíc od konce června platit i na Internetu. I na internetové platby se vztahuje bezúročné období až 50 dní.

„Ve druhém čtvrtletí jsme navíc představili novou kreditní kartu s věrnostním programem bene+, která všem klientům z každé transakce vrací peníze zpět. Vždy minimálně 1 %, ale v síti partnerů až 10 %. Finanční odměnu může použít každý podle svých potřeb,“ popisuje novinku Charlie Coode, a doplňuje: „Kdyby bene+ využíval náš nejaktivnější klient, který ve druhém čtvrtletí financoval kreditní kartou nákupy v hodnotě 803 tisíc korun, získal by zpět ve formě odměny minimálně 8 030 korun, maximálně pak až 80 300 korun.“

Podle počtu uzavřených smluv lidé na splátky nejčastěji nakupují televizory, dále pak pračky a mobilní telefony. Televizory jsou na prvním místě i podle financované částky, která za druhé čtvrtletí dosáhla téměř 170 milionů korun. Druhou pozici podle tohoto kritéria obsadil nábytek, na třetím místě jsou notebooky.

Nejvíce nákupů na splátky financovala společnost GE Money Multiservis v květnu. Šlo o více než 300 tisíc nákupů, jejichž celková hodnota přesáhla 1 miliardu korun.

-red-

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *