Průmysl

Železniční tunel Gotthard bude dokumentován českým softwarovým systémem LIDS

Firma Atel Burkhalter Bahntechnik AG (ABAG) se po rozsáhlém výběrovém řízení rozhodla, že nejdelší železniční tunel světa Gotthard zdokumentuje geografický informační systém LIDS české společnosti BERIT. Pro výběr vhodného systému byla rozhodující kvalita v oblasti dokumentace elektrorozvodů a optických sítí, vysoká flexibilita datového modelu a nasazení základních standardních produktů, jakými jsou Oracle a MicroStation.

Pomocí systému LIDS společnost ABAG naplánuje a zdokumentuje zhruba 3 200 km elektrických kabelů, 2 600 km optických kabelů, 200 transformátorů a 2 880 elektrických a elektronických skříní. Zprovoznění 57 km dlouhého železničního tunelu mezi Zürichem a Milánem je plánováno na konec roku 2017.

Ing. Radek Levíček, nový generální ředitel společnosti BERIT, k projektu Gotthard dodává: „Samozřejmě nás těší, že se můžeme podílet na prestižním projektu tohoto rozsahu. Znamená to pro nás další upevnění pozic na švýcarském trhu, kde působíme prostřednictvím dceřiné společnosti BERIT AG. Rozhodnutí využít systém LIDS je bezpochyby důkazem naší kompetence v oblasti geografických informačních systémů.“

Tunel Gotthard spojí města Bodio v jižním švýcarském kantonu Ticino a Erstfeld ve středním kantonu Uri. Expresní vlaky projedou tunelem za 20 minut a zkrátí tak dobu potřebnou k cestě z Zürichu do Milána na polovinu.

-red-

Čtěte také

Žaluzie, rolety, markýzy
Rolety, markýzy, žaluzie a další stínění dodá www.climastyl.cz!