Průmysl

Daimler AG v Iráku

Za přítomnosti německého ministra zahraničí dr. Franka-Waltera Steinmeiera a ministerského předsedy Iráku, Nuri al-Malikiho, otevřela společnost Daimler AG v Baghdádu firemní zastupitelskou kancelář pro Irák. Její otevření je prnvím konkrétním krokem k návratu společnosti na irácký trh a zároveň projevem přání Daimleru podporovat iráckou vládu i obyvatelstvo při obnově infrastruktury země.

„Naše nová firemní zastupitelská kancelář v Baghdádu nám bude sloužit jako ideální platforma pro pomoc irácké republice při návratu k normálnímu stavu a pro to, abychom zde představili produkty naší značky Mercedes-Benz,“ řekl Andreas Renschler, člen představenstva koncernu Daimler odpovědný za Daimler Trucks & Daimler Buses.

Nová zastupitelská kancelář Daimler AG je umístěna v mezinárodní zóně Baghdádu. Jedním z jejích klíčových úkolů bude definovat přiležitosti místního trhu pro nákladní automobily a autobusy. V únoru 2008 Daimler založil výcvikové centrum pro automechaniky v Erbilu v severním Iráku, kde poskytuje zkušeným místním pracovníkům kvalifikaci potřebnou pro uplatnění na rostoucím pracovním trhu.

-red-

Čtěte také