Průmysl

Isuzu Trucks vstupuje na český trh

Isuzu – přední japonský výrobce nákladních vozidel – vstupuje na český trh, kde bude nabízet tři varianty lehkých nákladních vozů řady N. Jedná se o nové modely nákladních automobilů o hmotnosti 3,5 tun (N35), 6,2 tun (N62) a 7,5 tun (N75). Vozy Isuzu Trucks řady N jsou celosvětově nejprodávanějším typem nákladních vozidel. V průběhu jednoho roku Isuzu Trucks na český trh plánuje uvést také dvě varianty středně těžkých vozů řady F s hmotností 10 tun a 12 tun.

„Předpokládáme, že trh nákladních automobilů v ČR bude v nejbližší době procházet oživením. Podle našich odhadů se zde v roce 2014 prodá dvojnásobný počet nákladních vozů hmotnostní kategorie 3,5 až 12 tun než v současnosti. Rozhodli jsme se proto vstoupit do České republiky s lehkými nákladními vozy řady N, které jsou celosvětově nejprodávanějším typem nákladních vozidel,“ uvádí Jaroslav Šrol, generální ředitel Isuzu Trucks Czech Republic. „Podnikatelům a živnostníkům v České republice chceme nabídnout jedinečnou kvalitu a odolnost, kterou nákladní automobily Isuzu symbolizují. Nákladní vozy Isuzu ztělesňují vyspělé japonské technologie a zaručují proto kvalitu s důrazem na detail, které jsou typické pro tuto zemi,“ dodává Šrol.

Na všechny nákladní vozy Isuzu nabízené v České republice se vztahuje tříletá záruka bez omezení počtu najetých kilometrů. Nákladní vozy Isuzu jsou vybaveny výkonnými vznětovými motory Isuzu, které jsou vyrobeny přímo v Japonsku. Také všechny součásti podvozku a kabiny jsou vyrobeny společností Isuzu a reprezentují kvalitní zpracování a dlouholeté zkušenosti. Úsporné motory s vysokým točivým momentem vyhovují nejpřísnějším požadavkům na ochranu životního prostředí, protože splňují normu EURO V i EEV, která je dobrovolným závazkem k výraznému snížení emisí pevných částic. Vznětové motory Isuzu tyto limity plní bez nutnosti přidávání jakýchkoliv aditiv. K úspornému a ekologickému provozu přispívá také volitelná robotizovaná převodovka Neestronic, se kterou lze dosáhnout výrazného snížení spotřeby paliva.

Všechny nákladní automobily Isuzu řady N jsou standardně vybaveny špičkovými bezpečnostními prvky ABS, ASR, EBD, výfukovou brzdou, dvěma airbagy, bezpečnostními pásy s předpínači a předními mlhovými světlomety. Pohodlí v kabině zajišťuje odpružené sedadlo řidiče, elektrické ovládání oken, centrální zamykání s dálkovým ovládáním, audiosystém s CD/MP3 a bluetooth HF. Modely N62 a N75 jsou navíc vybaveny 2DIN multimediálním systémem s navigací a couvací kamerou. Nová zesílená kabina zajišťuje větší bezpečnost posádky.

„Česká republika je pro nás velmi perspektivní lokalita a možný odrazový můstek na trhy v celé střední Evropě. V expanzi chceme využít 94 let našich zkušeností jednoho z největších světových výrobců nákladních automobilů k tomu, abychom byli i v České republice úspěšní. V prvním roce působnosti v České republice pokryjeme segment nákladních vozů od 3,5t do 7,5t,“ uvedl Kenji Iida, Associate Sales Division Executive, Isuzu Motors.

-red-

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *