Komunikace

Motoristická slavnost Legendy vstupuje do druhého ročníku

750 automobilů, 350 motocyklů, řada zahraničních a českých hvězd motorsportu, dětská a dámská zóna, exhibiční jízdy, veteránské akce, umělecké a fotografické výstavy a bohatý doprovodný program. To je jen stručný výčet toho, co můžete vidět a zažít na druhém ročníku unikátní motoristické slavnosti Legendy, která se uskuteční 13.–14. června 2015 v nádherném anglickém parku Psychiatrické nemocnice Praha-Bohnice.

Po úspěšném loňském prvním ročníku, kam přišlo během jednoho víkendu téměř dvacet tisíc lidí, nás čekají další dva dny plné dechberoucích zážitků, nezapomenutelných akcí a skvělé zábavy. Autosalon, motosalon a megashow Legendy slibují opět světové špičky motorsportu a unikátní exponáty na velkorysé výstavní ploše anglického parku nemocnice Bohnice s rozlohou 640 000 metrů čtverečních.

V letošním roce se jedná o jediný autosalon v České republice, kde budete moci shlédnout ty nejvýznamnější automobilové novinky pro rok 2015. Počtem exponátů jsou pražské Legendy 2015 větší než Autosalon Detroit 2015 a pomalu atakují ženevský autosalon.

„Inspirovaly mě akce jako Salon Privé v Londýně, a když jsem se porozhlédl po českém prostředí a kvalitě místních akcí, rozhodl jsem se připravit Legendy jako velkou oslavu motorismu, kde na jednom místě budou k vidění ty nejkrásnější vozy napříč automobilovou historií,“ objasňuje vznik slavnosti Legendy její zakladatel Lubor Kos a dodává: „Jsem si vědom toho, že mnohé výstavy a veletrhy u nás měly v posledních letech sestupnou tendenci, a s těmito stigmaty se budeme muset vypořádat i ze stran vystavovatelů. Nicméně Legendy jsou pojaty jinak, velmi stylově, à la haute couture. Chceme totiž, aby se bavil úplně každý, i ten, kdo třeba doposud v automobilech nespatřoval díla s uměleckou hodnotou.“

Během celého víkendu si přijdou na své všichni návštěvníci. Akce je určena nejen pro skalní fanoušky motorsportu, ale Legendy připravily také celodenní program pro rodiny s dětmi. Rodiče si budou moci užít kompletně celou výstavu a díky bohaté dětské zóně o velikosti fotbalového hřiště si skvělé zážitky odnesou i jejich malé ratolesti. Navíc Autoklub ČR přináší mladým talentům unikátní šanci dostat se mezi světové hvězdy motorsportu. Obnovuje nábory dětí a mládeže do motorsportu, takže pokud má vaše dítě sen být jeho součástí, zde si ho může splnit. Závodní škola a výchova mladých jezdců v oblasti bezpečnosti silničního provozu v poslední době na naší půdě chyběla a proto se Autoklub ČR chce opět postarat o nové potenciální závodníky. Nebudou chybět různé soutěže a dětské disciplíny – motokáry, minibiky, motocross apod. Pro ženy je na Legendách letos nově také dámská zóna, kde je čeká škola líčení, kosmetické rady, kavárna a mnoho dalšího.

Na výstavě, kterou nelze projít za méně než 5 hodin, bude k vidění například originální Formule 1 po Michaelu Schumacherovi, McLaren P1 a Porsche 918 Spyder Hybrid v hodnotě několika desítek miliónů, výstava Škody LR včetně originálního servisního vozu Škoda Motorsport, exkluzivní výstava 40 vozů Ferrari včetně modelů F40, F50 či Enzo. Účast potvrdily také automobilky Mercedes-Benz, Audi, Seat, Porsche, Opel, Subaru, Volvo a Invelt BMW.

Legendy

Pro usnadnění orientace bude bohnický areál nově vybaven speciálním navigačním systémem, který bude po skončení slavnosti zakladatelem a ředitelem slavnosti Luborem Kosem věnován Psychiatrické nemocnici Bohnice. V loňském roce Legendy darovaly nemocnici sanitní vůz Volkswagen Transporter.

Čtěte také

Žaluzie, rolety, markýzy
Rolety, markýzy, žaluzie a další stínění dodá www.climastyl.cz!