Výzkum trhu

Předvánoční aktivita tuzemských e-shopů na sociální síti Facebook

Výkonnostní agentura Performics v prosinci sledovala prostřednictvím vlastního nástroje SocialTools aktivitu domácích e-shopů a cenového porovnávače na sociální síti Facebook. Jednou z aktivit na sociálních sítích je komunikace prostřednictvím přidávaní obsahu na facebookové stránky jednotlivými internetovými prodejci.

Nejaktivnější v oblasti přidávání obsahu je e-shop Mall.cz, který aktuálně komunikuje slevy na své produkty v předvánočním období, následuje Alza.cz, Datart.cz a Czc.cz.

Agentura Performics na sociální síti Facebook prostřednictvím svého patentovaného nástroje Socialtools sledovala v prosinci facebookové stránky celkem osmi e-shopů (Alza.cz, Aukro.cz, Czc.cz, Datart.cz, Euronics.cz, cenový porovnávač Heureka.cz, Kasa.cz, Mall.cz).


Graf: Průměrný počet postů publikovaných denně ve sledovaném období

V oblasti publikování příspěvků je nejaktivnější stránka Mall.cz, následuje Alza.cz, Datart.cz a Czc.cz. Nejméně příspěvků denně přidává na svoji facebookovou stránku Heureka.cz a Aukro.cz.


Graf: Počet nových fanoušků ve sledovaném období

Ve sledovaném období si největší počet nových fanoušků připsaly facebookové stránky Czc.cz (668), Mall.cz (517) a Alza.cz (více než 430).


Graf: Aktivita fanoušků (počty likes, komentářů nebo sdílení obsahu) ve sledovaném období

Mall.cz jednoznačně vede v aktivitě uživatelů, kteří v daném období dali nějakému příspěvku like, připojili komentář nebo vybraný příspěvek sdíleli.


Graf: Počet fanoušků facebookových stránek (stav ze dne 18. 12. 2017)

Největším počtem fanoušků se může pyšnit Mall.cz (téměř 160 000), následuje Alza.cz (téměř 136 000) a Czc.cz (více než 111 000). Naopak nejméně ze všech má Kasa.cz (30 725) a Euronics.cz (necelých 40 000).

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *