Reklama

Společnost HEINEKEN oslaví tuto sobotu 150 let své existence

15. února uplyne přesně 150. let od založení společnosti HEINEKEN, dnes evropského lídra ve výrobě piva. Oslavy jubilea se plánují po celý rok, především v proslulém muzeu Heineken Experience. V České republice patří pod společnost HEINEKEN celkem tři pivovary: Starobrno, Krušovice a Velké Březno. Zakladatelem společnosti se v roce 1864 v pouhých 22 letech stal Gerard Adriaan Heineken, který za podpory své matky koupil v Amsterdamu pivovar „De Hooiberg“ (Stoh sena), existující už od roku 1582. Společnost založil s jasnou vizí – chtěl vyrábět nejkvalitnější pivo své doby. Proto prosazoval razantní obchodní politiku, nepřipouštěl žádné kompromisy, co se kvality týče, a byl i velmi pokrokovým zaměstnavatelem. Řídil se pravidlem, že pivo by mělo jít ruku v ruce se zábavou a naopak. Tato vize byla natolik úspěšná, že již o čtyři roky později zavřel původní pivovar v centru Amsterdamu a postavil nový a větší na předměstí.

heineken kdysi2

Pivo vysoké kvality se dařilo vařit také proto, že nemusel jako ostatní pivovary spoléhat na používání přírodního ledu. Moderní chladící technologie umožňovala celoroční vaření stejně kvalitního piva. A touto ideou se řídí HEINEKEN dodnes.

Po celý rok 2014 bude dlouhou historii společnosti připomínat výstava historických exponátů, vystoupení herců v dobových kostýmech, 3D instalace z historických přepravek a další atrakce v budově původního pivovaru, kde sídlí hojně navštěvované muzeum Heineken Experience.

Dnes globální společnost HEINEKEN působí ve více než 70 zemích světa. Do jejího portfolia patří více než 200 mezinárodních, regionálních a speciálních značek piv a cidrů. „Naše společnost se úspěšně rozvíjí díky podnikatelskému duchu a práci více než 85 000 zaměstnanců. A i 150 let od svého založení se těší trvalé podpoře rodiny Heineken,“ uvedl mimo jiné k jubileu předseda představenstva a generální ředitel Jean-Francois van Boxmeer.

Výročí si připomenou i zaměstnanci tří českých pivovarů, které v České republice HEINEKEN vlastní – Starobrna na Moravě, Královského pivovaru Krušovice ve středních Čechách a Velkého Března v severních Čechách.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *