Služby

Staropramen v sobotu zpřístupní vozíčkářům areál narozeninového festivalu Rock For People

Hudební festival Rock For People v sobotu oslaví dvacet let existence. Zcela výjimečně se proto pořadatelé rozhodli vrátit na místo činu do Českého Brodu, tedy na místo, kde vše v roce 1995 začalo. Díky Staropramenu a jeho projektu „Festivaly bez zábran“ si tento jedinečný večer, na němž vystoupí například kapely Kryštof, Tata Bojs, Divokej Bill nebo Vypsaná fixa, budou moci naplno a zdarma užít i vozíčkáři.

Staropramen dobře ví, že pivo a hudba lidi spojují. Proto je hudba hlavní zážitkovou aktivitou značky. Ne všichni si ale spojení dobré muziky a piva mohou užít naplno a tak, jak by chtěli. Staropramen společně s organizátory letních hudebních akcí proto připravil projekt „Festivaly bez zábran“. Narozeninový Rock For People mezi vybranými festivaly samozřejmě nemůže chybět.

V sobotu 23. srpna tak budou mít vozíčkáři vstup do areálu Rock For People v Českém Brodě zcela zdarma. Podmínkou je pouze včasná registrace do půlnoci 21. srpna na e-mailové adrese hajkova@s-m-art.com, v níž je nutné uvést jméno a příjmení plus totožné údaje o doprovodu (doprovod si však platí vstupné v plné výši). Počet volných vstupů pro vozíčkáře není omezen, deseti místy je limitována pouze kapacita na vyvýšené platformě, která zaručuje kvalitní výhled a poslech jednotlivých koncertů na obou stageích.

Přineste víčka, pomůžete dalším

Do projektu společnosti Pivovary Staropramen „Festivaly bez zábran“ se může zapojit kdokoliv. Stačí jen do areálu na místo označené nápisem Staropramen – Festivaly bez zábran přinést nastřádaná plastová víčka a kovové zátky. Z nasbíraných víček pak bude možné vyrobit další plošiny a přechodové pásy. Že ochota pomáhat hendikepovaným je velká, dokazuje množství 300 kg plastu a 35 kg kovu, které návštěvníci už na proběhlých hudebních festivalech na sběrná místa přinesli.

staropramen_RFP_1


Inspirace ze Staropramenu

„Projekt „Festivaly bez zábran“ navazuje na projekt nazvaný „Sbírej víčka, postavíme…“, který společnost Pivovary Staropramen odstartovala už před více než 3 lety. Na počátku do něj byli zapojeni především zaměstnanci našich pivovarů,“ říká Jana Bártová, manažerka odpovědnostních projektů společnosti Pivovary Staropramen. V loňském roce společnost poprvé do projektu zapojila i své konzumenty, a to prostřednictvím promoční akce, během které byli vyznavači značky Braník odměňováni za odevzdaná plastová víčka i kovové zátky. Díky tomuto projektu se během let vybavila vybraná dětská hřiště v okolí pivovarů herními atrakcemi z recyklovaného plastu, ale i cvičiště pro asistenční psy organizace Helppes. Dále byl zásluhou všech zapojených sběračů předán finanční dar pražskému Domovu pro seniory Sue Ryder, který byl zasažen loňskou povodní.

Poděkování za pomoc a poradenství v přípravné fázi projektu patří také Lize vozíčkářů, České asociaci paraplegiků a Pražské organizaci vozíčkářů.

Čtěte také