E-business

V soutěži ShopRoku se Češi již posedmé rozhodnou o nejlepším e-shopu

Čtyři a půl miliónu. Tolik recenzí udělili v minulém roce Češi při svých nákupech na internetu. A téměř všechny jsou přitom pozitivní, jen 3,5 % jsou nedoporučující. Nejvíce hodnotí zákazníci nákupy již tradičně před Vánoci, nejméně pak během letních měsíců.

Vyplývá to ze statistik nákupního portálu Heureka.cz a soutěže ShopRoku 2015, která právě teď probíhá.

„České e-shopy si, i díky velkému počtu a silnému konkurenčnímu prostředí, drží vysokou kvalitu. A to se odráží na hodnocení zákazníků. Negativních recenzí, na základě kterých by zákazníci nákup v e-shopu nedoporučili, byla v loňském roce jen 3,5 %,“ říká Jan Kriegel, ředitel zákaznického centra nákupního portálu Heureka.cz.

Vliv recenzí na rozhodnutí o nákupu přiznává více než 80 % internetových uživatelů. Jan Kriegel k tomu dodává: „Za celý loňský rok napsali Češi 4,5 miliónu recenzí a hodnocení. Právě na jejich základě jsou potom vybírány nejlepší a nejkvalitnější e-shopy na českém internetu, vítězové soutěže ShopRoku. Ti si obecně drží nejvyšší kvalitu, zákazníci je hodnotí nejvíce a nejlépe.“ Soutěž probíhá právě teď, a pro svůj nejoblíbenější obchod mohou uživatelé hlasovat až do konce ledna.

Soutěž ShopRoku probíhá už posedmé. Tento ročník se hlasování posunulo až na přelom roku a vyhlášení výsledků proběhne až po uplynutí celého kalendářního období, a to v březnu 2016. „V letošním roce měníme závěrečné vyhlášení výsledků. Nepořádáme odbornou konferenci, ale přinášíme slavnostní galavečer. Popularita online nakupování roste a tak si zaslouží pořádnou oslavu,“ říká k soutěži Tomáš Braverman, ředitel nákupního portálu Heureka.cz a pokračuje: „Princip a cíle soutěže však zůstávají stejné – chceme najít, vyhlásit a  ocenit ty nejkvalitnější a nejpopulárnější e-shopy na českém internetu za uplynulý rok ve třech známých kategoriích.“

Úplné podmínky soutěže jsou dostupné na stránkách akce www.shoproku.cz.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *