Komunikace

Vídeňský Ringturm je „Bezstarostný“

V létě 2016 se Ringturm z iniciativy Wiener Städtische Versicherungsverein již podeváté promění ve velkolepou uměleckou instalaci. „Bezstarostný“ zní název uměleckého díla, které bude během léta k vidění nad Dunajským kanálem.

Dílo umělce Ivana Exnera symbolizuje 25leté jubileum české koncernové společnosti Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group.

Slavnostní vernisáž „Věže umění“ se konala v pátek 24. června ve 20. patře Ringturmu. Letošní zahalení zahájil Mgr. Bohuslav Sobotka, předseda vlády České republiky: „Mám radost a současně jsme hrdý na to, že pro letošní instalaci Ringturmu porota vybrala českého umělce Ivana Exnera. Instalace „Bezstarostný chlapec“ zdůrazňuje bezpečí a přátelské vztahy mezi Českou Republikou a Rakouskem ve střední Evropě, na kterých mi osobně velmi záleží.“

„Zahalení Ringturmu již patří mezi vídeňské tradice, každý rok obraz našeho hlavního města dotváří nové umělecké dílo. Zahalení je symbolickým znakem toho, co dokáže umění: stavět mosty, spájet rozdílné země a národy a tak jako letos prohloubit naše mnohotvárné vztahy s Českou republikou“, zdůraznil ministr pro oblast umění a kultury Rakouské republiky Mag. Thomas Drozda.

Ringturm_1

„Před 25 lety byl položen základní kámen první soukromé pojišťovací společnosti v tehdejších reformních zemích východní Evropy, pojišťovny Kooperativa. Toto jubileum symbolizuje letošní zahalení, které je současně výrazem naší úzké spjatosti s Českou republikou a s našimi českými kolegyněmi a kolegy“, uvedl Dr. Günter Geyer, předseda představenstva Wiener Städtische Versicherungsverein, hlavního akcionáře koncernu Vienna Insurance Group.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *