Služby

Albertina pomůže obchodním zástupcům při akvizici

(komerční prezentace) Máte obchodní tým, ať malý, či velký? Chcete, aby byl efektivnější a aktivnější? Chcete mít obchodníky víc v terénu než v kanceláři? Chcete zvýšit jejich výkonnost a prodeje? Seznamte se s užitečným nástrojem, který jim umožní využívat čas efektivněji.

Je známo, že každá obchodně orientovaná společnost je závislá na činnosti svých obchodních zástupců. Na jejich aktivitě, počtu a hodnotě objednávek. Existuje spousta školení od školících agentur na téma, jak být dobrým obchodníkem, nicméně pokud již máte dobrého obchodníka, máte pro něj také nástroj, aby mohl svoje zkušenosti a znalosti uplatnit? Některé společnosti mají vlastní CRM systém, s kterým obchodníci pracují. Většina společností však takový systém nemá a obchodníci si společnosti pro oslovení hledají sami přes internetové vyhledávače.

Jak vypadá taková ukázková práce obchodníka? Obchodník přijde do práce, zapne si počítač a přes všeobecné vyhledávače hledá společnosti vhodné k oslovení. Zkouší zadat různá hesla o činnosti, města, aby dostal alespoň nějaký smysluplný výsledek, kde bude snad nějaká společnost, kterou by mohl oslovit. Pokud nějakou společnost najde, musí si zjistit, zda již nepatří jinému obchodníkovi. Je-li taková společnost volná, obchodník do ní zavolá pro sjednání schůzky. Z internetu se však většinou nedozví, na jakou osobu se má obrátit, a tak volá naslepo, aniž by znal jméno kompetentního manažera.

Takové hledání a volání mu může v optimálním případě trvat kolem 15 minut na jednu společnost. Pokud chce obchodník mít alespoň 12 schůzek týdně, musí oslovit přibližně 200 firem. Jednoduchým násobením je zřejmé, že není v lidských silách toto kapacitně a dlouhodobě zvládat.

Pořízením vhodného nástroje, např. databáze firem a společností Albertina, je možné tento čas výrazně zkrátit. Uživatel, ať již obchodník, asistentka, nebo např. obchodní manažer si zvolí zamýšlený okruh firem (dle oboru činnosti, regionu, platební morálky apod.) a během několika sekund má k dispozici úplný seznam firem vhodných pro oslovení, včetně kompletních kontaktních údajů na kompetentní osoby.

Výběr je možné dále zúžit zvolením velikosti firmy, ať již podle obratu nebo počtu zaměstnanců, a odstraněním firem v konkurzu, likvidaci, či s pozastavenou činností. Zvolené údaje je možné z databáze exportovat v běžných formátech a pracovat s nimi ve standardních programech, na které je uživatel zvyklý, kupříkladu MS Excel. Databáze firem Albertina vám tak umožní lépe využít čas obchodního týmu a tak zvýšit výkonnost vašeho podnikání.

Autor: Jan Bockstefel, Senior Brand Manager

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *