Reklama

Durex startuje kampaň za vytvoření prvního emotikonu bezpečného sexu

Značka Durex odstartovala mezinárodní kampaň za vytvoření prvního emotikonu bezpečného sexu na světě, a to před Světovým dnem AIDS, který proběhne 1. prosince 2015.

Studie provedená Durexem ukazuje, že emotikony hrají zásadní roli v konverzacích mladých lidí o sexu. Pro 80 % osob mezi 18 a 25 lety je totiž jednodušší, když k vyjádření používají emotikony, a více než polovina dotázaných pravidelně používá emotikony v diskuzích o sexu. 84 % lidí mezi 18 a 25 lety navíc řeklo, že se v takovém případě cítí příjemněji. Zneklidňující je růst apatie vůči nutnosti bezpečného sexu. Více než třetina dotázaných totiž prohlásila, že je bezpečný sex nezajímá. Další výzkum ukázal, že téměř polovina respondentů si myslí, že HIV je ani jejich přátele nikdy nezasáhne. Ve světle těchto zjištění dnes Durex spouští světovou kampaň volající po vytvoření emotikonu bezpečného sexu organizací Unicode, která je autorem emotikonů.

Takový emotikon umožní mladým lidem přenést se přes rozpaky doprovázející diskuzi o bezpečném sexu, podnítí je k rozhovorům a zvýší povědomí o důležitosti užívaní kondomů při ochraně proti sexuálně přenosným nemocem, mezi které patří i HIV a AIDS. Durex se snaží, aby lidé pro podporu bezpečného sexu používali a sdíleli hashtag #CondomEmoji. Durex doufá, že tento hashtag využije až jeden milion uživatelů a tato podpora bude moci být použita jako součást oficiálně podané žádosti k organizaci Unicode během Světového dne AIDS 1. prosince 2015.

durex_big

„Mnoho mladých lidí získalo své sexuální znalosti skrze vlastní sexuální aktivity a hledání na internetu,“ vysvětluje Dr. Mark McCormack, hlavní přednášející sociologie a spoluředitel Centra pro sex, pohlaví a sexuality na Univerzitě v Durhamu. „Zatímco účastníci studie obecně měli pocit, že v rámci svého vztahu mohou bezpečný sex řešit, nejistota vládla nad rozhovory s novými nebo potenciálními partnery. 80 % z nich uvítalo nápad emotikonu bezpečného sexu jako prostředku, jak učinit debatu o bezpečném sexu jednodušší a zábavnější,“ zjistil McCormack.

Volker Sydow, globální ředitel společnosti Durex, říká: „Durex věří ve šťastnější, zdravější sexuální životy a Světový den AIDS je nesmírně významnou připomínkou důležitosti bezpečného sexu. Při pohledu na to, jaký vliv má posílání zpráv na vývoj dnešních vztahů, je oficiální emotikon bezpečného sexu jednoduchým krokem k lepší ochraně a sexuálnímu pohodlí.“

Čtěte také

Žaluzie, rolety, markýzy
Rolety, markýzy, žaluzie a další stínění dodá www.climastyl.cz!