Komunikace

Kaufland spolupracuje s Greenpeace

Společnost Kaufland se dobrovolně připojila k Detox kampani organizace Greenpeace. Přijetím výzvy se společnost Kaufland zavázala přestat používat při výrobě textilu a obuvi látky, které poškozují životní prostředí.

Detox kampaň spustilo Greenpeace v roce 2011. Cílem je, aby se oděvní značky spolu s maloobchodníky zavázaly k nulové toleranci vypouštění nebezpečných chemických látek a požadovaly od svých dodavatelů a výrobců zamezení úniků toxických látek z továren do místních vod.

„Kaufland si uvědomuje svou odpovědnost za zdraví lidí i za ochranu životního prostředí při výrobě textilu a obuvi a zasazuje se za kvalitu a posílení důvěry ve své výrobky. Na tomto pozadí vyvíjí strategie k optimalizaci výrobních procesů těchto produktů bez používání určitých chemických látek. Společnost Kaufland si dala za cíl přestat do roku 2020 používat při výrobě oblečení, obuvi a domácího textilu u vlastních značek a jí realizovaného dovozu veškeré chemikálie, jež poškozují životní prostředí,“ říká Michael Šperl, vedoucí oddělení Mediálního marketingu společnosti Kaufland Česká republika.

kaufland_textil

Závazek je součástí dohody uzavřené mezi společností Kaufland a organizací Greenpeace nazvané Detox Commitment. Proškoleni budou jak zaměstnanci Kauflandu, tak i jeho dodavatelé. Ve výrobních podnicích budou pravidelně odebírány vzorky odpadních vod a výrobní postupy stejně jako obsah chemikálií budou prověřovány v rámci auditu. Na základě získaných výsledků poté budou zaváděny procesy vedoucí ke zlepšení. Detox Commitment stejně jako roční zprávy budou zveřejňovány na webových stránkách Kauflandu.

Čtěte také

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *