Služby

Kaufland vychází vstříc zdravotně hendikapovaným občanům

Společnost Kaufland Česká republika odstartovala v prosinci roku 2015 nový projekt, který umožní pohodlné a příjemné nakupování i našim tělesně postiženým spoluobčanům.

Do všech prodejen Kaufland po celé republice budou postupně instalovány nákupní vozíky pro zákazníky, kteří se pohybují na invalidním vozíku.

Nákupní vozík je speciálně konstruován a upraven tak, aby se dal jednoduchým způsobem upnout k invalidnímu vozíku. Svou výškou a tvarem je zároveň přizpůsoben omezeným možnostem dosahu člověka upoutaného na vozík a umožňuje mu pohodlnou manipulaci s nakupovanými potravinami.

„V současné době jsou speciální nákupní vozíky instalovány ve 27 prodejnách Kaufland. Do jara 2016 bude mít takový vozík každá naše prodejna,“ řekl Michael Šperl, vedoucí oddělení mediálního marketingu a distribuce.

Kaufland_vozik_big

Společnost Kaufland Česká republika již několik let spolupracuje s organizací Centrum Paraple, které pomáhá lidem na vozíku po poškození míchy zvládnout těžkou situaci a vrátit se plnohodnotně zpátky do života. Společnost Kaufland konzultovala technické provedení speciálního nákupního vozíku s klienty i terapeuty Centra Paraple. Po odstranění drobných konstrukčních nedostatků pak klienti Centra Paraple nákup s tímto nákupním vozíkem úspěšně testovali v Kauflandu v Třeboni, který byl první prodejnou, kde byl tento speciální vozík instalován.

Čtěte také

Žaluzie, rolety, markýzy
Rolety, markýzy, žaluzie a další stínění dodá www.climastyl.cz!